Сльози самі підбираються до очей: художниця Vita Black намалювала емоції людей під час обстрілів Херсона (ФОТО)

Афіша
891

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Фото: Vita Black

Корінна херсонка Тамара Качаленко перенесла весь людський біль на аркуш. Від цих картин мурашки по тілу...

Уже 2 роки українці живуть у реаліях повномасштабної війни. За цей час ми втратили багатьох справжніх патріотів своєї країни, однак саме у ці страшні буремні часи чимало людей відкрили у собі нові таланти. Щодня ми дізнаємося про нових молодих і талановитих артистів, співаків, письменників та художників.

Сьогодні Хочу! розповість вам про одну із таких талановитих українок - херсонську художницю Тамару Качаленко, яку велика війна вразила особливо сильно, змусивши взятися за ручку та аркуш паперу й малювати, малювати і ще раз малювати на папері те, що зараз переживає український народ.

Фото: Vita Black

Серія її робіт під назвою "Back to black" була створена протягом 2-х останніх місяців, у Херсоні (грудень 2023 - січень 2024). Тоді Херсон особливо масовано обстрілювали, каже мисткиня.

В серії робіт "Back to black", виконаних в естетиці американського мистецтва "гіперреалізм", намагалась виразити емоції людей під час війни. Це і горе, і любов, і радість. Жорсткий штрих кулькової ручки, відсутність півтонів та чорно-білий світ війни - основа цієї серії "Back to black" (назва серії - це рядки із мого улюбленого відеокліпу Amy Winehouse “Back to Black” - “Повернення до чорного”, теж створеного в естетиці гіперреалізму, оскільки у США гіперреалізм широко поширився не лише в графіці, живописі, скульптурі, але й у кінематографі в 1990-2010-х роках),
- розповідає Хочу! Vita Black.
Фото: Vita Black

У всіх її роботах цієї серії зображені старі люди та діти. Як пояснює сама авторка, саме вони - найвразливіші верстви суспільства, тож війна залишає на їх обличчях особливо жорстокий слід.

Як влучно сказав французький письменник - романіст Марк Леві: "Тільки старі та діти бачать те, що не помічають більшість людей…"
- наголошує Тамара Качаленко.
Фото: Vita Black
Фото: Vita Black

Художниця додає, що всі роботи серії "Back to black" створені за фотографіями людей з інтернету, адже робота у вказаній техніці просто неможлива без використання фото.

У картинах Vita Black часто є акцент на певній деталі (наприклад, сльози, що котяться по обличчю), тому обличчя може бути не повністю "в ракурсі картини".

Фото: Vita Black
Фото: Vita Black
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, як мистецтво рятує життя. А ще - як українські художники допомагають наближати перемогу України.