Унікальна подія: на Київщині започаткували Всеукраїнський день традиційного українського одягу
Нещодавно в Музеї давньоруського гончарства "Вишгородський історико-культурний заповідник" відбувся захід під назвою "Скарби скрині Київського Полісся", що був присвячений традиційному українському одягу. Основною метою цього заходу є початок Всеукраїнського Дня традиційного українського одягу.
Ця унікальна подія, яка вперше відбулася на Київщині, спрямована на популяризацію та відзначення українського традиційного одягу та народного костюма Київського Полісся. Цей одяг втілює історичний досвід та спадок народу, відображає регіональну культуру та традиції.
Під час події були представлені унікальні костюми традиційного народного одягу Київського Полісся. Вони вражають своєю вишивкою, де переважають рослинні та геометричні мотиви — стилізовані грона винограду, квіти хмелю, восьмипелюсткові розетки, ромби та квадрати. Основні кольори вишивок — білий, коралово-червоний та відтінений чорний.
Одяг відіграє ключову роль у традиційній культурі. Традиційний народний костюм формувався впродовж багатьох століть і безперервно розвивався, відображаючи історію та спадок народу на всій його шляху існування. Костюмам Київщини належить особлива роль в етнокультурній історії України, яка потребує подальшого вивчення, дослідження та популяризації.
Також раніше ми писали про те, що бренд OLIZ та UNITED24 запустили особливу колекцію хусток. Кошти підуть на благодійність.