Поставити у холодильник, щоб користуватися потім роками? Розкриваємо секрет тривалого зберігання парфумів

Парфумерія

Тетяна Мальцева

Фріланс-редакторка

Правила зберігання парфумів – обираємо місце. Фото: freepik.com

Набридли улюблені парфуми, але ви тільки почали ними користуватися? Відправте їх на зберігання – розповідаємо, як і де зберігати аромати

Ви користуєтесь улюбленими парфумами вже роками. Але раптом вони набридають, а ви ж тільки відкрили заповітний флакончик! Таке буває, і зазвичай період відторгнення триває пару місяців, іноді півроку. Якщо цими духами ви користувалися вже тривалий час, то велика ймовірність, що ви до них обов'язково повернетеся. Тільки згодом.

Що ж робити із парфумами на цей період? Особливо якщо вони тільки початі? Можна подарувати їх подрузі, можна продати на інтернет-майданчику, можна викинути… Але навіщо? Найкраще відправити парфуми на тривале зберігання, каже джерело Ukr.Media. Важливо знати, як і де правильно зберігати парфуми, щоб вони не втратили своїх ароматичних якостей.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чи мають парфуми термін придатності?

Багато виробників вказують на упаковці парфумів оптимальний термін придатності. А деякі стверджують, що їхній продукт “вічний”. Насправді, будь-які парфуми рано чи пізно вивітрюються, тому що їх склад на основі спирту дуже летючий. Може помінятись і запах, причому навіть раніше, ніж зазначений термін придатності зійде. Це відбувається при неправильному зберіганні.

Як правило, на упаковці або флакончику вказаний оптимальний термін придатності близько 3 років (36 місяців). Згідно з дослідженнями, духи справді можуть зберігати аромат близько 30-40 місяців без змін. Нішева парфумерія може зберігати аромат і довше. Але якщо духи вже відкриті, будьте готові, що їхній аромат може змінитися. Тому дуже важливо правильно їх зберігати.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Головні умови зберігання парфумів

У парфумів є три “ворога” – світло, температура та кисень. Якщо флакон не буде стояти на сонячному світлі, якщо буде зберігатися в холоді, і якщо всередину не потрапить кисень, можете розраховувати, що аромат збережеться незмінним дуже довго.

1️⃣ Сонячне світло

УФ-промені дають життя, але вони можуть і руйнувати. Якщо вони негативно впливають на харчові продукти і змушують їх псуватися, то так само вони впливають і на парфумерну продукцію. Пряме сонячне випромінювання змінює структуру рідини усередині флакона та спотворює парфумерну композицію.

✔️ Зберігайте парфуми у темному місці, навіть якщо флакон з темного скла. В ідеалі коробку не варто викидати, а парфуми після використання класти назад до неї. Якщо не хочете морочитися цим, ставте парфуми в закриту шафу або в ящик, але точно не на туалетний столик, куди можуть потрапляти сонячні промені з вікна.

2️⃣ Температура

Висока температура також буде руйнівно впливати на якість парфумів. Це стосується і сонячного світла, яке, потрапляючи на пляшечку, нагріватиме рідину всередині. Але й температура повітря усередині приміщення дуже важлива. Висока температура або її перепади від тепла до холоду і навпаки негативно вплинуть на аромат і стійкість парфумів.

✔️ Зберігайте парфуми у приміщенні, де немає перепадів температур. Не варто тримати їх у ванній, де постійно висока температура та висока вологість. Не ставте їх на столик або шафу біля опалювальних приладів.

❗️❗️❗️ ЛАЙФХАК

Багато жінок, відправляючи парфуми на тривале зберігання, знаходять їм місце у холодильнику. І це відбивається на ароматі, стійкості та загальній якості парфумів лише позитивно. Місце, що герметично закривається, з постійною низькою температурою – відмінний спосіб зберегти духи надовго. Головне – не переморозити парфуми, тому ставте їх на ту полицю, де температура найнижча.

3️⃣ Кисень

Окислення згубно впливає якість аромату. Тому хороші парфуми обов'язково будуть мати кришку, що щільно закривається, і атомайзер – розпилювач. Це запобігає попаданню повітря всередину і не дає рідині у флаконі окислюватися. Якщо флакон закритий нещільно, духи швидко вивітряться через високий вміст спирту, і запах спотвориться.

✔️ Зберігайте парфуми у щільно закритій пляшці, навіть якщо вони оснащені розпилювачем. Користуєтеся духами щодня? Під час розбризкування тримайте кришечку в руці і закривайте відразу. Втратили кришечку? Намагайтеся підібрати таку ж, або закривайте флакон фольгою.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Не забувайте, що парфуми можуть викликати головний біль та алергію. Якщо ви зберігали їх довго, обов'язково спробуйте пару пшиків спочатку на зап'ястя і подивіться, чи немає реакції на шкірі.