Парфуми, парфумована вода, туалетна вода – ми про все це чули. Але в чому ж різниця?
Ми всі любимо добре пахнути, чи не так? Будь-який аромат, що сподобався, повинен триматися довго – це головна мета. Але, купуючи одеколон або туалетну воду, не варто чекати багато в плані стійкості. Зі стійкістю в кілька годин, а то і на добу може впоратися парфумована вода або парфуми, так як вони мають більшу концентрацію.
Але кожен із видів ароматів за стійкістю може підійти для різних цілей, стверджує джерело UAportal. Головне розуміти різницю між ними. І, повірте, це не стосується самого аромату, хоч би яким він був – свіжим чи солодким, цитрусовим чи деревним, пряним чи повітряним. Розповідаємо, як розібратися в різновидах парфумів за їх концентрацією, і які коли краще використовувати.
Парфуми
Парфуми чи парфум (Perfume Extrait) – це категорія ароматів класу люкс. Вони мають найбільшу концентрацію ароматичної композиції – близько 20-30%. При цьому вона розчинена практично в чистому спирті. Завдяки цьому духи можуть похвалитися найбільшою стійкістю та найбільш яскравим запахом. Використовуючи парфуми, вам знадобиться всього один «пшик», який на шкірі буде видавати аромат довгий час. Це економно. Але й самі парфуми коштують дорого – набагато більше, ніж парфумована чи туалетна вода. Парфуми краще використовувати для вечірнього носіння, тому що вдень вони можуть бути дуже нав'язливими.
Парфумована вода
Eau De Perfume – цей варіант концентрації ароматичної композиції (близько 12-15%) теж розчинений приблизно у 85% чистого етилового спирту. Досить стійкий різновид і може конкурувати з Perfume Extrait, але не дотягує до стійкості парфуму. Це найпопулярніший вид парфумерної продукції, в якому оптимально поєднуються ціна та якість. Парфумована вода випускається найчастіше у флаконах з пульверизатором, тоді як парфуми в їхньому чистому вигляді ви майже ніколи не зустрінете в такому випуску. Ця дорогоцінна рідина не розпорошується, а наноситься тільки точково з флакона.
Туалетна вода
Також дуже популярний вид презентації ароматів, але мало хто любить її за меншу стійкість. Туалетна вода (Eau De Toilette) має концентрацію ароматичної композиції близько 5-10%, спирту тут теж менше, і у складі також є вода. Популярність її обґрунтована невисокою вартістю, оскільки і у виробництві вона найменш затратна. Багато брендів, що представляють аромат у концентрації Perfume Extrait або Eau De Perfume, обов'язково дублюють його також і в Eau De Toilette. Особливість туалетної води – легкість та ненав'язливість, що робить її ідеальною для денного використання.
Одеколон
Ще один варіант концентрації аромату – Eau De Cologne, що читається як "одеколон". Багато хто ставиться до цього продукту парфумерії зневажливо, вважаючи, що це максимум засіб після гоління. Але це теж відмінний варіант для щоденного використання, щоправда, не такий популярний як серед споживачів, так і серед виробників. У ньому всього 5% ароматичної композиції та близько 70-80% спирту. Він найменш стійкий серед усіх різновидів парфумів, і справді може використовуватися для чоловіків після гоління як косметичний засіб.
Не забувайте, що стійкість запаху не в усьому залежатиме від концентрації ароматичної композиції у його складі. На це впливають хімічний склад вашої шкіри, температура та вологість повітря, і навіть пора року! Пропонуємо дізнатися, які парфуми краще носити взимку і як вибрати аромат, який буде не як у всіх.