Розпочинаючи ремонт, досить часто під зірваними шпалерами ми можемо помітити дірки чи тріщини, які утворилися у стіні. Це може бути одна тріщина, або ж ціла павутина. Продовжувати ремонтні роботи можна лише після усунення цієї проблеми, тому що вона почне далі деформуватися і збільшуватися у розмірах.
Тріщини та дірки у стінах з різного матеріалу потребують різних матеріалів для закладання. Про те, як усунути тріщини своїми руками та правильно з ними впоратися, розповідає budport.
Що робити з тріщинами у стінах, покритих штукатуркою
Для початку, зачищаємо поверхню. Використовуючи інструменти, прибираємо штукатурку. Очищаємо бруд та пил, а навколо тріщини протираємо вологою губкою. Щоб зашпарувати тріщину використовуємо спеціальний розчин або гіпсову суміш, яку розводимо згідно з інструкцією, добре розмішуємо і закладаємо тріщину чи дірку.
Висихаючи, гіпс має здатність розширюватися, тому не можна допускати надлишку суміші у тріщинах. Після повного висихання(5-6 годин) наждачним папером видалити залишки гіпсу.
Закладення тріщин у цегляній кладці
В цегляних стінах тріщини утворюються в декілька етапів. Спочатку тріщину очищуємо і поглиблюємо, щоб добре закласти отвір розчином. Матеріал підбираємо враховуючи де знаходиться дірка: всередині приміщення, чи зовні.
Для внутрішнього закладення добре підійде розчин з гіпсу. Якщо тріщина утворилася зовні, краще скористатися монтажною піною, тому що гіпс нестійкий до вологи та ефект буде короткочасним. Процес з застосуванням гіпсу ми описували вище. Для монтажної піни потрібно: очистити поверхню з тріщиною, добре збовтати флакон з піною і ретельно заповнити порожнину, враховуючи, що при висиханні вона буде розширюватися.
Як прибрати тріщину в стінах із гіпсокартону?
Очищаємо місце появи тріщини від пилу та бруду.Далі тріщину робимо глибшою за допомогою будівельного ножа. Вологою губкою протираємо поверхню тріщини і обов'язково наносимо грунтовку, яка підвищить зчеплення (адгезію) гіпсокартону з оздоблювальними матеріалами. Тоді за допомогою шпаклівки закладаємо тріщину, залишки затираються наждачкою. Також, можна армувати склополотном, яке підвищує міцність місця стику.
Тріщини в бетонних стінах
Для закладання тріщин в стінах з бетону процес схожий на описані вище. Для внутрішніх пошкоджень використовується розчин з цементу. Стіна очищається, шпаклюється розчином цементу і зачищається. Якщо тріщини наскрізні - спочатку вони задуваються монтажною піною, а з середини закладаються гіпсовим розчином, а зовні штукатуряться цементно-піщаним розчином, щоб вберегти від вологи. Також можна використовувати будівельний клей, яким клеять плитку.
Навіть найдрібніші тріщини потрібно вчасно закладати, щоб не допустити повної деформації стіни. Крім цього, через такі отвори, у будинок проникає холод і волога. Щоб у приміщенні було затишно і тепло, потурбуйтеся завчасно утеплити також і вхідні двері.