Вироби з кашеміру надзвичайно елегантні, стильні і потребує делікатного очищення
Люди обирають речі з кашеміру за їхню надзвичайну м’якість та здатність зберігати тепло. Проте важливо правильно доглядати за вовною кіз, щоб не зіпсувати її та не втратити властивості.
Светр, шарф або плед з кашеміру можна прати вдома, а пальто чи куртку варто віднести до хімчистки, щоб не деформувати. Кілька порад дозволять вам не зіпсувати тканину і зберегти її на роки м’якою та еластичною, радить realsimple.
Як прати кашемір
Светри та шарфи можна прати руками, або у пральній машинці. Для ручного прання використовуйте теплу воду і м’який спеціалізований засіб. Не варто сильно терти речі і викручувати їх.
У пралці використовуйте режим делікатного прання, прохолодну воду та м’який мийний засіб. Перед пранням потрібно помістити кашеміровий виріб у сітчастий мішок для білизни і прати окремо або з одним чи двома подібними речами з кашеміру. Сушити кашемірові вироби потрібно на плоскій решітці або рушнику, який добре поглинає вологу.
Як зберегти кашемір на довгі роки
-
Кашемір не любить частого прання. Тому рекомендується одягати під светр футболку чи сорочку, яка буде поглинати піт.
-
Періть кашемірові речі одного кольору.
-
Плями потрібно обробляти якнайшвидше.
-
Давайте речам відпочити між носінням, щоб дати волокнам кашеміру відновити свою форму та дозволити волозі випаруватися.
-
Пошкодження та дірки варто лагодити одразу.
-
Не прасуйте кашемір, а використовуйте паровий відпарювач.
-
Зберігайте кашемір у складеному вигляді, а не вішайте його.
-
Попередьте у шафі, де складений кашемір появу молі.
Якщо ваші вовняні речі “кусаються” при носінні, можна позбавити тканину цього неприємного ефекту. Можна додатково випрати його у воді з оцтом чи дитячому шампуні.