Ваша улюблениця “гніздиться”? Це не мило, а дуже серйозно!

Домашні тварини

Хіцька Наталія

Редакторка стрічки новин

Хибна вагітність у собак. Фото: freepik.com

Хибна вагітність виникає у нестерилізованих тварин

Раніше ми писали, як допомогти улюбленцю не стресувати під час обстрілів. Та ховатися у темні та затишні куточки собаки можуть і з інших причин, зокрема, через хибну вагітність. Що це таке та що потрібно робити у цій ситуації пет-батькам - розповідаємо далі у статті.

Як зазначають експерти Optimeal, під час хибної вагітності у собаки починають проявлятися всі ознаки вагітності, попри те, що насправді цуценят тварина не виношує.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Виникати цей стан може з різних причин:

  • гормональний збій;

  • спадкова схильність;

  • стрес;

  • незапліднена в’язка.

Які симптоми вказують на те, що у собаки хибна вагітність? Зазвичай у тварини набрякають молочні залози та з’являється молозиво або молоко, живіт збільшується у розмірі, а також змінюється апетит та поведінка (виникає дратівливість, агресія, пошук затишного місця для “гнізда”).

Хибна вагітність у собак. Фото: freepik.com

Що робити, якщо у собаки хибна вагітність

► Зверніться до ветеринара. Тільки фахівець може поставити точний діагноз та призначити необхідне лікування.

► На початкових стадіях не давайте собаці усамітнюватись та стягувати іграшки, речі будуючи “гніздо”. Ці дії можуть запобігти розвитку хибної вагітності.

► Забезпечте тварині спокій та затишок. Не перевантажуйте її, але й не допускайте повної пасивності.

► Зменште кількість білка в раціоні.

► Якщо тварина активно вилизує живіт, щоб уникнути маститу, надягніть на собаку спеціальний комір.

► Не зціджуйте молоко та не гладьте живіт, адже це може стимулювати подальшу лактацію.

Важливо: хибна вагітність може мати серйозні наслідки для здоров’я пухнастика, а тому ні в якому разі не ігноруйте цей стан. Найкраще рішення - звернутися до ветеринара за консультацією та лікуванням.

Щодо профілактики хибної вагітності, то це стерилізація тварини, забезпечення її збалансованим харчуванням та регулярними прогулянками, які допоможуть підтримувати гормональний баланс, і, звісно ж, своєчасні ветеринарні огляди.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми ділилися 10 секретами здорового харчування для собак та котів. Що радить з цього приводу ветеринар - дізнавайтеся у цьому матеріалі.