Вуличні та домашні коти: як умови утримання тварин впливають на тривалість життя

Домашні тварини

Богдана Карц

Головна редакторка

Домашній кіт. Фото створене ШІ для ХОЧУ!

Про це варто знати усім господарям

Коти серед усіх видів домашніх улюбленців, є одним із найпопулярніших. У більшості випадків хвостики встигають стати справжніми членами родини, тож господарів часто цікавить питання: а скільки живуть коти в середньому? Про це і поговоримо у цій статті.

Від чого залежить тривалість життя котика, розповідає сайт fajnyzwierzak.pl. Також у цьому матеріалі розглянемо, наскільки великою є різниця у тривалості життя домашніх та вуличних котиків.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що впливає на тривалість життя котів?

  • порода (існують специфічні генетичні захворювання, що передаються потомству, тому деякі породи вважають більш “проблемними” за решту);

  • імунітет;

  • правильне харчування;

  • щеплення;

  • ветеринарний нагляд за твариною;

  • спосіб життя (вільний вигул / повністю домашній кіт).

Скільки в середньому живуть коти?

Ви будете здивовані, що дикі вуличні коти та кішки (ті, яких неможливо відловити та каструвати / стерилізувати) живуть найменше — в середньому близько 4 років. Кошенята, які народжуються на вулиці, можуть взагалі не досягати дорослого віку через специфічні умови проживання.

Коти, які живуть на вільному вигулі, в середньому мають тривалість життя 8 років. Приблизно у такому віці у них починають розвиватися неліковані захворювання, які “добивають” тварину.

Найдовше живуть домашні котики: в середньому, за умови гарного догляду за твариною, хвостик може прожити 14-18 років. Але тут ідеться про тварин, які не гуляють на вулиці, а сидять винятково в будинку / квартирі.

Коти, яких відпускають на вільний вигул, отримують низку додаткових небезпечних для життя та здоров’я факторів: інші коти та собаки, які становлять загрозу, автомобілі й інші види транспорту, миші та щурі, які можуть бути отруєні, люди, які ненавидять тварин, тощо.

В такому разі середня тривалість життя навіть одомашнених котів значно знижується.

Як можна подовжити тривалість життя кота?

Насамперед ви повинні пам’ятати, що будь-яка тварина, як і людина, повинна мати доступ до медичної допомоги. Отже, візити до ветеринара, регулярні щеплення, дегельмінтизація та обробка від блох та кліщів — обов’язкова складова догляду за котами.

Також важливо проводити стерилізацію кішок та кастрацію котів, оскільки науково доведено, що після цих операцій ризик виникнення певних хвороб значно скорочується, а деяких — взагалі виключається (наприклад, у котів не виникне рак яєчок, а у кішок — не розвинеться піометра).

Надзвичайно важливо і те, чим ви годуєте свого улюбленця. Оскільки коти — м’ясоїдні тварини, варіант “нехай каші / супу поїсть” не годиться взагалі! У раціоні кота повинно бути м’ясо. Якщо ви не маєте змоги регулярно годувати улюбленця свіжим якісним м’ясом, проблему вирішить переведення улюбленця на якісний повнораціонний корм (сухий або вологий).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також ми розповідали, як допомогти безпритульним котикам, коли на вулиці холодно. Речі, які не коштуватимуть абсолютно нічого або ж обійдуться зовсім недорого, здатні врятувати життя тварині! 🥺