Сепараційна тривога: як допомогти песику не тужити за вами, коли він залишається один вдома
Деякі тварини дуже важко переживають розлуку зі своєю людиною
Домашні улюбленці стресують не лише під час відвідування ветеринарних клінік та обстрілів, а й коли залишаються вдома самі. Що з цим робити - розповідаємо далі у цій статті на Хочу!
Якщо ви надовго залишаєте пухнастика вдома одного, а потім приходите і бачите подряпані двері, пошкоджені меблі та ще й сусідів, які скаржаться на постійне виття чи гавкіт - це може вказувати на сепараційну тривогу. Іншими словами, собака відчуває сильний стрес та тривогу від того, що залишається на самоті чи розлучається з петперентами.
Як зазначають експерти Optimeal, також тривога може виникати від травматичних подій (переїзду, зміни режиму), недостатньої соціалізації чи генетичної схильності.
Як допомогти тварині
► Найголовніше: не карайте собаку та не занадто співчувайте.
► Спробуйте на деякий час змінити режим дня - забезпечте постійну присутність вдома когось з членів родини.
► Коли залишаєте домівку, робіть це спокійно та не затягуючи процес прощання. Краще, щоб перші ваші відлучення були короткотривалими - це допоможе уникнути підвищеної тривожності та сильного стресу у тварини. Також не варто робити великої події й зі свого повернення додому.
► Перш ніж піти, добре вигуляйте пухнастика - втомившись, він швидше засне.
► Облаштуйте для собаки “безпечне місце”. Це має бути затишний куточок, де знаходитимуться лежак та іграшки тварини.
Також раніше ми писали, яким песикам варто придбати одяг на холодний сезон. Детальніше про це читайте у цьому матеріалі.