Найбільш безглузді міфи про здоров'я котів та собак, у які досі вірить більшість господарів
Перевірте, наскільки ваші знання відповідають дійсності
Виховання домашнього улюбленця — справа непроста і не всім під силу. По-перше, ви повинні пам’ятати, що котик, песик чи будь-яка інша тваринка, яку ви приручили та прихистили у своєму домі, потребує любові, гарного ставлення та вашого часу й турботи. По-друге, щоб бути гарним господарем, потрібно мати чималий багаж знань — тут все як з батьківством, адже тваринки — це по суті своїй маленькі дітлахи, повністю від нас залежні 🥹
Тому дуже важливо не вірити міфам, поширеним у простонародді. 10 найпопулярніших сьогодні будемо розвінчувати разом із ТСН та ветеринаркою і зоопсихологинею Лідією Лободіною.
ТОП-10 міфів про домашніх тварин — котів та собак
-
Препарати від кліщів та бліх "садять" печінку та нирки. Сучасні препарати є досить безпечними. Головне — не використовувати прострочених ліків і правильно підібрати дозування.
-
Вакцинація спричиняє рак. На жаль, і справді існує така штука як “постін'єкційна саркома” у котів. Це злоякісне новоутворення, що розвивається у місці введення вакцин, особливо проти вірусної лейкемії кішок та сказу. Однак саркома зустрічається досить рідко — у 30-50 випадках з 10 000 зроблених щеплень. Імовірність захворіти та загинути у невакцинованої кішки у багато разів перевищує ризик такого нещасного випадку з домашнім улюбленцем.
-
Тварині треба хоч раз народити “для здоров’я”. Сучасна наука спростовує це твердження: дослідження показали, що несвоєчасна кастрація / стерилізація може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, а от вчасна операція знижує ризик онкології молочних залоз у котів та собак. Якщо собаку стерилізувати до першої тічки, то ризик буде меншим на 2%, якщо між першою та другою - на 8%. А от кастрація кішок у віці до 6 місяців знижує ризик раку до 1%.
-
Кістки обов’язково мають бути у раціоні собаки, бо в них - кальцій. Годівля сирим м’ясом та кістками не вважається збалансованим харчуванням. Більш того, це небезпечно для вашого улюбленця, адже він не отримає всіх необхідних речовин, а кістки можуть призвести до пошкоджень зубів, закрепу, травм ротової порожнини і ШКТ, та навіть кишкової непрохідності.
-
Рани тварині можна обробляти йодом і зеленкою. Ні, не можна! Шкіра домашніх тварин значно чутливіша за нашу з вами, тому ці популярні у часи радянщини аптечні засоби можуть спричинити додатковий біль та опіки. Якщо кіт чи пес травмувався, потрібно уточнити у ветеринара, чим можна обробити рану, а краще — звернутися за кваліфікованої допомогою у ветклініку.
-
Антибіотики пригнічують імунітет. Якщо їх правильно підібрати, то ці ліки не матимуть негативних наслідків для організму тварини. Більш того, тварини краще за нас переносять прийом антибактеріальних препаратів — у котів та собак набагато рідше виникають алергічні реакції на антибіотики та не спостерігається проблем з порушенням кишкової мікрофлори.
-
Гомеопатію можна застосовувати для тварин. Ні, довіряти життя та здоров’я свого улюбленця варто тільки доказовій медицині. Пам’ятайте, що в сучасних гомеопатичних засобах розведення умовно дієвої речовини сягає настільки дрібних показників, що це практично чиста водичка, а отже — даремне витрачання грошей та відтягування початку реального лікування тварини.
-
Полин, лаванда та лимон допомагають захистити тварину від бліх і кліщів. Це зовсім не так — насправді жодна рослина не здатна боротися з ектопаразитами. Тому, коли бачите нашийники та краплі, які виробники позиціюють як “еко” та “біо” (зазвичай це одні з найдешевших препаратів), минайте їх десятою дорогою — ви просто викинете гроші на вітер, а тварина так і буде незахищеною від численних небезпек, які несуть укуси бліх та кліщів.
-
Чистку зубів ультразвуком можна провести у грумера. Так робити не можна — ця процедура проводиться винятково під наглядом лікаря, в стерильних умовах операційної, а тварина у цей час перебуває під седацією.
-
Вакцинація від сказу псує зуби тварині. Абсолютна нісенітниця, адже здоров’я зубів залежить від спадкових факторів та умов утримання кота або собаки.
Раніше ми розповідали, скільки живуть коти — вуличні та домашні. На термін життя тварини сильно впливає те, чи має вона дім.