3 причини, які зустрічаються найчастіше
Наприкінці травня настає “полуничний” період. Це час, коли багато дачників уже готові до збору першого врожаю полуниці. Раніше ми розповідали, як окріп допоможе значно збільшити врожай ягід, а тепер розповімо, чому на кущі може бути багато цвіту, але плоди так і не з’являються… 🥲
Щоб отримати врожай полуниці, треба знати, що саме потрібно цій культурі для нормального росту та розвитку, а ще — як це їй дати. Секретами ділиться сайт “Улюблена”.
❌ Проблема №1. Запилення
Хоч полуниця і вважається самозапильною рослиною, для кращого плодоношення їй потрібна допомога комах-запилювачів: бджіл, джмелів та мух. Якщо надворі постійно дощить, з цим можуть виникнути проблеми. В такому разі господар повинен допомогти полуниці.
✅ Що робити:
-
Можна висадити біля грядок медоносні рослини (лаванду, шавлію, ромашку чи нагідки, наприклад).
-
Можна спробувати запилити рослину вручну, переносячи пилок з одного куща на інший за допомогою ватного диска або пензлика.
-
Щоб захистити полуницю від несприятливих погодних умов, почніть укривати посадки плівкою або нетканим матеріалом під час холодів та сильного дощу.
❌ Проблема №2. Погода
Цей пункт тісно пов’язаний із першим. Однак, окрім сильних дощів, які перешкоджають запилюванню квітів полуниці, на неї негативно впливають також заморозки та різкі перепади температур в період цвітіння. Це може призвести до гибелі зав’язей. Спека та надмірна сухість землі також дати своє — і тоді гарного урожаю годі й чекати.
✅ Що робити:
-
Обирайте правильний сорт — той, який буде стійким до несприятливих погодних умов саме вашого регіону.
-
Мульчування також допоможе полуниці пережити погані часи. Гарно себе зарекомендувала хвоя, тирса та солома — вони збережуть вологу у землі й не дадуть корінню перегріватися на сонці.
-
Правильний полив теж важливий, особливо під час цвітіння та плодоношення. Не забувайте поливати кущі, якщо за вікном тримається спекотна суха погода.
❌ Проблема №3. Підживлення
Якщо ґрунт бідний, жодна культура на ньому не дасть гарного врожаю. Полуниці потрібне збалансоване харчування протягом усього сезону, але особливо важливо це в період цвітіння та плодоношення.
✅ Що робити:
-
Підживлюйте кущі полуниці комплексними мінеральними чи органічними добривами. Підійде компост або перегній.
-
Уважно вивчайте, скільки саме того чи іншого добрива потрібно давати під кожен кущ або на одиницю площі. Перегодовувати полуницю теж не слід — всього потрібно в міру.
Також ми раніше пояснювали, чому чорніють квіти полуниці. Найчастіше проблема криється в одному з трьох пунктів. Про що мова — дізнавайтеся на Хочу!