Ці шкідники завдають значної шкоди рослинам
Ми розповідали, які добрива не можна змішувати між собою. Тепер розповімо, як боротися з ненажерливими шкідниками на городах.
Сприятливі погодні умови – тепла та волога погода травню – сприяли активному розмноженню слимаків. Їм також вистачало їжі, адже посіви вже зійшли. Тож зараз вони активно знищують посіви. Разом із zaxid.net розповідаємо, як боротися зі слимаками.
Хімічні методи
Метальдегід
В сусідній Польщі для боротьби зі слимаками використовують хімічний препарат на основі метальдегіду. Він дієвий, але небезпечний, адже може накопичуватися в ґрунті та рослинах. Використовувати його слід лише по периметру ділянок, а не між рослинами.
Нашатирний спирт
Розчином з 100-150 мл 10% нашатирного спирту на 10 л води обприскують рослини ввечері або вночі, коли слимаки найбільш активні. Цей метод нестійкий, тому його потрібно повторювати.
Народні методи
Сіль та суперфосфат
Створіть захисні смуги з солі та суперфосфату шириною 5 см. Розмістіть їх навколо ділянок з рослинами.
Лови для слимаків
Розкладіть по ділянці мішковину, деревину або траву, зволоживши їх. Слимаки зберуться в цих укриттях, звідки їх можна буде зібрати та знищити.
Суміш вапна та тютюнового пилу
Обпиліть грядки сумішшю вапна та тютюнового пилу (1:1) ввечері. З інтервалом 30-40 хвилин повторіть.
Інші методи
-
На невеликих ділянках слимаків можна збирати вручну та знищувати.
-
Регулярно скошуйте траву навколо ділянок, щоб позбавити слимаків укриття.
-
Перекопайте ділянки восени, щоб знищити яйця слимаків, які зимують у ґрунті.
Регулярно оглядайте рослини та вживайте заходів при виявленні слимаків. Комбінуйте різні методи боротьби для досягнення кращого результату. Також ми розповідали, як правильно обрізати томати.