Ви не бачите цю заразу, але вона жере ваші рослини: як зрозуміти, що у вас вдома грізний шкідник
Ознаки борошнистого червця
Ми розповідали, чим потрібно протерти нещасну орхідею. Тепер ділимось порадами з виявлення грізного шкідника кімнатних рослин - борошнистого червця.
Небезпека його в тому, що ви дуже довго можете навіть не здогадуватися, що він живе та розмножується на ваших рослинах. А в цей час він буде тягнути з них соки. Детальніше розповідаємо разом із floren.com.ua.
Як зрозуміти, що на рослині борошнистий червець?
Це комахи, яки ховаються в пазухах наймолодших листочків та живляться соком рослини. Самі комахи білі або жовтуваті, їх легко не помітити. Їх життя на рослині має прояви - призводить до скручування та деформації листя. Молоді листочки часто не розгортаються, а так і залишаються “стрілками”, а нових рослина не має сили наростити. Старі ж жовтіють.
Як врятувати рослину від борошнистого червця?
Його неможливо знищити самою лише хімією - вона вбиває дорослих особин. А яйцекладки борошнистого червця мають воскове покриття, що захищає їх від впливу препаратів.
Тому слід поєднувати препарати з механічним зняттям шкідників. Якщо комах небагато і сама рослина невеликих розмірів, можна віднести її в душ, закрити ґрунт поліетиленовою плівкою і змити червця прохолодним струменем води. Якщо вам такий спосіб не підходить, потрібно чистою вологою ганчірочкою витерти кожен листок з двох сторін. Після цього взяти маленьку щітку та зняти яйцекладки з усіх стиків,тріщин та куточків листя і стебла.
Це потрібно кілька разів повторити з інтервалом у 5-7 днів. Втім, механічна чистка - ще не все. Потрібно придбати інсектициди та інсектоакарициди в господарському магазині. І то не один препарат, а два-три, оскільки борошнистий червець легко адаптується до препарату. Препарати повинні мати різні діючі речовини та бути різними за дією – контактні та системні.
Приклад розписаного циклу лікування борошнистого червця:
-
Очищення + обробка контактним інсектицидом / інсектоакарицидом
-
Очищення + обробка імуностимулятором + полив інсектицидом
-
Очищення + обробка контактним інсектицидом / інсектоакарицидом
-
Очищення (за потреби) + обробка системним інсектицидом з імуностимулятором.
Такі обробки проводять раз на 7 днів, якщо в кімнаті 18-22 градусів. Якщо холодніше - раз на 10 днів. Якщо тепліше - раз на 5 днів. Лише системний підхід допоможе вам впоратись з хворобою. Також ми розповідали, чому опадає листя у фікуса Бенджаміна.