Навіщо розсипати по городу кісткове борошно по завершенню дачного сезону

Сад і город

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Навіщо розсипати по городу кісткове борошно напередодні зими. Фото: youtube

Секрети бувалих городників

Восени, коли весь врожай вже зібраний, мудрі дачники не поспішають складати рук, а роблять все, щоб і в наступному сезоні мати змогу зібрати не гірший врожай. Для цього можна перекопати ділянку (хоча це потрібно робити не всім), висіяти сидерати та/або внести в ґрунт добрива.

Сьогодні разом із телеграм-каналом “СОДа” розповімо, навіщо восени дачники вносять у землю кісткове борошно. Про користь цього органічного добрива дізнавайтеся далі!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Кісткове борошно: в чому його переваги

Це бюджетне натуральне добриво, яке отримують шляхом перероблення кісток тварин, є концентрованим джерелом кальцію, фосфору, заліза, магнію та калію. Всі ці мікроелементи відіграють надважливу роль у рості та розвитку рослин, сприяють формуванню міцної кореневої системи та підвищують стійкість до різноманітних хвороб.

Чому кісткове борошно варто вносити в ґрунт саме восени

  1. Глибоке проникнення в ґрунт та повільне вивільнення поживних речовин. Кісткове борошно – це добриво пролонгованої дії. Після внесення у землю восени воно матиме кілька місяців для того, щоб поживні речовини вивільнилися й поступово розчинялися у ґрунті.

  2. Покращення структури ґрунту. Це добриво робить землю м’якою, наче пух, та покращує водопроникність. Навесні вам буде набагато простіше перекопувати ділянку, а рослини матимуть максимум доступу повітря завдяки пухкому ґрунту.

Як застосовувати кісткове борошно на городі

Нічого особливого у внесенні цього органічного добрива немає — достатньо рівномірно розподілити його по поверхні ґрунту на ділянках, де планується вирощувати картоплю, помідори, перець та баклажани. Скільки саме його потрібно брати на метр квадратний, повинно бути прописано на упаковці з-під добрива.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

А які домашні добрива варто починати запасати на весну вже зараз, дізнавайтеся тут. Чимало відходів, які ми звикли просто викидати в сміття, можуть неабияк пригодитися на городі!