Дайте це винограду весною - і восени врожай будете збирати відрами: як підживити лозу

Сад і город

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Правильні добрива для винограду весною. Фото: Хочу

Весняне підживлення винограду

Все ближче садівничий сезон. Ми розповідали, які рослини сіють на розсаду у лютому. Тепер поговоримо про те, як підтримати багаторічні рослини свого саду, а особливо, виноград.

З приходом весни та ця культура потребує підживлення, щоб активно рости та розвиватись. Досвідчені виноградарі рекомендують не нехтувати цим важливим етапом догляду. Разом із ukr.media розповідаємо детальніше про схему підживлення.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як підживити виноград мінеральними добривами:

Для забезпечення потреби винограду в азоті можна приготувати суміш з 2 столових ложок суперфосфату, 1 чайної ложки сульфату калію та 1 столової ложки аміачної селітри. Якщо у вас трирічний виноград, рекомендується використовувати спеціальну суміш: 40 г суперфосфату, 40 г сечовини, 30 г сульфату натрію та 10 л води.

Органічні добрива для винограду:

Для молодих кущиків винограду рекомендується використовувати підживлення на основі курячого посліду. Для цього жменю цього добрива заливають 20 л води та настоюють протягом тижня. Потім цим розчином поливають ділянку з виноградом. Це слід робити 1 раз на рік.

Можна використовувати також свіжий кінський або коров'ячий гній. Для цього змішують 3 відра води з 1 відром гною та настоюють протягом 1-2 тижнів. Перед використанням суміш розводять водою у пропорції 1 до 5. На одну рослину потрібно вилити 2 відра розчину.

Зольне підживлення:

Для забезпечення винограду необхідними речовинами та відлякування грибка можна використовувати золу. Для цього 1 кг попелу розводять у 3 л води та настоюють протягом 3 днів. Потім концентрат розводять 10 л води та поливають кущі під корінь.

Добриво з кропиви:

В середині або наприкінці весни, коли активно почне рости зелень, можна приготувати підживлення для винограду з кропиви. Для цього листя рослини подрібнюють, заливають водою та настоюють протягом 3-5 днів. Цей настій використовують для поливу виноградника в сухий та теплий день.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Обирайте той варіант підживлення, який найбільше підходить для вашого виноградника - і ви забезпечите цим щедрий врожай восени. Також ми розповідали, чи варто вносити тирсу на ділянку.