У вівторок, 21 листопада, українці відзначають одне з найважливіших релігійних свят - Введення в храм Пресвятої Богородиці або Третю Пречисту. Про історію свята та головні заборони цього дня - розповідаємо у цьому матеріалі на HOCHU.ua.
Раніше це велике свято припадало на 4 грудня. Проте від вересня 2023 року Православна церква України перейшла на новий календар. У зв’язку з цим більшість релігійних подій змістилися у даті на 13 днів раніше. Відтепер Введення в храм Пресвятої Богородиці буде відзначатися щороку 21 листопада.
Історія свята
Тривалий час батьки Діви Марії, Іоаким та Анна, не мали дітей. Вони постійно молилися й просили Бога дати їм можливість насолодитися батьківством. Господь відповів на їхні молитви за обіцянку віддати дитину служінню до Єрусалимського храму. Згодом у пари народилася дочка Марія. У віці 3 років Іоаким та Анна, як і обіцяли, відвели дівчинку у храм: там вона жила та навчалася аж до заручин з майбутнім чоловіком. День, коли Іоаким та Анна відвели Марію до храму, власне, і є Введенням.
Що не можна робити на Введення в храм Пресвятої Богородиці:
-
сваритися, злитися, лихословити, ображати та бажати комусь зла;
-
заздрити чи осуджувати когось;
-
займатися важкою працею;
-
займатися рукоділлям;
-
займатися домашніми справами (прати, прибирати);
-
відмовляти у допомозі та милостині;
-
позичати гроші та брати в борг;
-
вінчатися та укладати шлюб;
-
влаштовувати гучні гуляння.
Не забувайте, що у листопаді почався Різдвяний піст. Як і про що моляться у цей період - дізнавайтесь у цьому матеріалі.
Фото: apostrophe.ua