Наші предки вірили, що цього дня зима поступається місцем весні
Дуже часто День пам’яті преподобного Олексія називають “Теплим Олексою”. А все тому, що наші предки вірили, що цього дня настає справжня весна. За новим церковним календарем це свято відзначається 17 березня, а за старим — 30 числа. Саме сьогодні віряни вшановують пам’ять преподобного Олексія.
Ким був святий
Преподобний Олексій жив у IV-V столітті в Римі. Він походив з заможної родини, але зрікся свого походження і привілеїв, що з ним пов’язані, та присвятив своє життя Богові.
Тривалий час Олексій жив та молився при храмі Пресвятої Богородиці у грецькому місті Едесса. Одного разу служителю храму було видіння - Діва Марія просила ввести Олексія до храму, назвавши його чоловіком Божим. Відтоді його почали вважати праведником та шанувати. Та Олексій не прагнув слави, а тому попрямував назад до Риму.
Олексій жебракував під батьківським домом, просячи милостині. Змилостившись над ним, але так і не впізнавши в жебракові власного сина, батьки поселили Олексія у власному дворі та годували харчами з власного столу. Лише через багато років, коли Олексій помер, вияснилося, ким він був насправді. Поховали преподобного Олексія у Римі.
Що не можна робити 30 березня:
-
займатися важкою фізичною працею, хатніми справами та рукоділлям;
-
відправлятися в подорож чи далеку дорогу - трапиться біда або дізнаєтеся погану новину;
-
розпалювати вогонь та багаття, інакше людину може вразити грім;
-
розповідати сни, якщо хочете, щоб вони збулися;
-
жінкам з дітьми - давати в борг гроші, хліб та сіль (вважається, так мати віддає долю дитини в чужі руки);
-
споживати не пісні страви та влаштовувати застілля після заходу сонця.
Також раніше ми писали, коли буде День матері у 2024 році. Розповідаємо не тільки про дату святкування, а й про історію виникнення цього свята і традиції його відзначення в Україні.