Як помолитися за померлих вдома: традиції та заборони Михайлівської батьківської суботи

Усі свята

Хіцька Наталія

Редакторка стрічки новин

Свічки. Фото: trinauty.com

Якщо не можете відвідати церкву, варто помолитися за померлих вдома

Сьогодні у церковному календарі (за старим стилем) - Михайлівська батьківська субота, яку відзначають перед святом Собора Архистратига Михаїла. Про традиції та заборони цього дня читайте у цьому матеріалі.

Більшість вірян вже відсвяткували це свято 2 листопада - це його дата за новим церковним календарем. Втім, якщо ви на нього ще не перейшли, тоді для вас Михайлівська батьківська субота буде 16 листопада.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що потрібно робити

Цього дня віряни йдуть до храмів та церков - запалюють свічки за упокій душі померлого та замовляють молебень. Важливо принести з собою пожертву (хліб, крупи, печиво, олію, борошно тощо) та не відмовляти у милостині.

Після служби люди йдуть на цвинтар - запалюють свічку, ставлять квіти та читають молитву. Зважайте, що прибирати могилки потрібно напередодні свята.

Молитва за померлих

Упокій, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм всі провини вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне.

Або:

Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного покійного раба (рабу) Твого (ім’я), і як Благий і Чоловіколюбець, що вибачає гріхи і беззаконня, відпусти і прости всі гріхи його (її) вільні і невільні, визволи його (її ) від вічних мук і геєни вогненної, і даруй йому (їй) причастя і насолоду вічними Твоїми благами, призначена для тих, хто любить Тебе.
Адже хоч і згрішив він (вона), але не відступив (не відступимо) від Тебе, і без сумніву в Отця і Сина і Святого Духа, Бога в Трійці славимого, вірував (вірила), і Трійцю Єдиносущну православно навіть до останнього свого подиху сповідував (сповідувала).
Будь милосердний до нього (до неї), і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми, як Щедрий, упокой, бо немає людини, яка б жила і не згрішила. Але Ти Єдиний безгрішний, і правда Твоя вічна, і Ти Єдиний Бог милостей і щедрот і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Що не можна робити

► Як і в інші церковні свята, сьогодні не варто сваритися, конфліктувати, пліткувати, бажати комусь зла. Також у Михайлівську батьківську суботу не дозволяється говорити про покійних погано.

► Утримайтесь від важкої фізичної праці та хатніх справ.

► Не влаштовуйте гучні святкування (як от весілля, іменини), але й не впадайте в сум.

► Коли відвідуватимете цвинтар, не влаштовуйте там бенкет, а також не залишайте на могилках предмети з життя покійного.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали, кого та коли вітати з Днем ангела в листопаді 2024 року. Ділимося повним календарем іменин - у цьому матеріалі.