Різдвяний піст триватиме до 6 січня
28 листопада розпочинається Різдвяний піст для тих, хто відзначає свята за старим стилем. Як правильно харчуватися у цей період та від чого варто взагалі відмовитися - дізнавайтесь далі у цьому матеріалі.
Традиційно Різдвяний піст триває 40 днів та допомагає вірянам підготуватися до важливого церковного свята - Різдва Христового. У цей період віряни мають очиститися не тільки фізично, а й духовно. Тому крім обмежень у їжі, варто звільнитися від гріховних вчинків та думок, присвячувати час молитві, покаянню та добрим справам. Якщо ж цього не робити, то піст перетворюється на звичайну дієту.
Хто може не дотримуватися посту:
-
люди, які працюють важко фізично;
-
ті, хто страждають від серйозних хронічних захворювань;
-
вагітні жінки та матері, які годують дітей груддю;
-
діти до 14 років.
Що можна і не можна їсти
Перш за все, варто відмовитися від вживання м’ясних та молочних продуктів, яєць, алкоголю. Також варто враховувати, що у різні етапи Різдвяного посту харчування відрізняється:
#1 етап - з 28 листопада по 19 грудня. У понеділок можна їсти гарячу їжу без олії, у середу та п’ятницю - сухоїдіння (сира та необроблена їжа), а в інші дні можна їсти страви з олією, рибу та трішки вина.
#2 етап - з 20 по 31 грудня. У понеділок, середу та п'ятницю - сухоїдіння, у вівторок та четвер дозволяється вживати рослинну їжу з олією, а у вихідні можна вживати гарячі страви з олією, рибу та вино.
#3 етап - з 1 по 6 січня. У понеділок, середу та п'ятницю - сухоїдіння, у вівторок та четвер - гарячі страви без олії, на вихідних дозволяється вживати гарячі страви з олією.
Що не можна робити з 28 листопада по 6 січня:
-
сваритися, конфліктувати, пліткувати, засуджувати, ображати та бажати зла;
-
курити, вживати алкоголь;
-
відвідувати розважальні заклади, щось святкувати та влаштовувати гучні вечірки;
-
вінчатися;
-
займатися риболовлею та полюванням;
-
мати інтимну близькість.
Раніше ми публікували новий церковний календар на грудень 2024 року. Дізнайтеся, коли будуть Миколая, Непорочне зачаття Пресвятої Богородиці та Різдво - у цій статті.