Ми зібрали всю необхідну інформацію, яку варто знати вірянам
У нашому розділі «Свята» ми регулярно публікуємо статті, присвячені важливим релігійним датам. Нагадаємо, у 2023 році Церква перейшла на новий календар, тож багато людей поки що в процесі переходу та звикання відзначають свята двічі. І оскільки 14 січня відзначають Обрізання Господнє за старим календарем (нова дата свята — 1 січня), розповідаємо далі, що не можна робити у це свято.
Свято Обрізання Господнього присвячено важливій події. У цю дату згадують, як Діва Марія та Йосип Обручник принесли до храму маленького сина: вони назвали його Ісусом, як вказав ангел, а потім здійснили обряд обрізання.
Ця традиція Старого Завіту символізувала зв'язок дитини з Богом, очищення від первородного гріха. Пізніше, за часів Нового Завіту, обряд обрізання замінили хрещенням. Також свято символізує виконання Ісусом Христом закону Мойсея та дає приклад послуху і покори.
Обрізання Господнє: що не можна робити
У цей день християни дотримуються певних духовних і побутових заборон, які мають символічне значення. Як і в кожне велике релігійне свято, віряни строго слідують рекомендаціям.
Отже, на свято Обрізання Господнього не можна:
-
займатися важкою фізичною працею. У свято слід уникати робіт по господарству, таких як прання, прибирання чи рубання дров, адже день призначений для молитви та духовних роздумів;
-
сваритися, конфліктувати, з’ясовувати стосунки. Це день миру і спокою, тому важливо контролювати свої емоції та уникати суперечок з близькими чи знайомими;
-
нехтувати богослужінням. Для вірян важливо відвідати службу в храмі, молитися і прославляти Господа. Якщо можливості відвідати храм немає, слід помолитися вдома перед іконою;
-
вінчатися, веселитися та відвідувати гучні вечірки чи розважальні заклади, адже свято має духовний характер;
-
полювати та різати худобу;
-
зловживати алкоголем і переїдати;
-
виносити сміття з дому, оскільки разом з непотребом можна також винести й щастя;
-
займатися рукоділлям, адже вважається, що це може принести невдачу або "зашити" щастя;
-
сумувати, впадати в апатію;
-
відмовляти в допомозі;
-
брати й давати щось у борг, бо весь рік проведете у злиднях;
-
говорити та думати про погане.
Сподіваємося, ця інформація була для вас корисною. Також вам знадобиться святковий контент: теплі вітання та картинки доступні за посиланням.