За старим стилем це свято відзначають 14 лютого
Сьогодні, 1 лютого, віряни згадують святого мученика Трифона. В народі це свято називають Трифонів день. Користуючись нагодою нагадаємо вам, що категорично не можна робити цього дня.
Так, Трифон був з бідної християнської родини. Ще з малих літ він відзначився даром чудотворення та зцілення, а також можливістю виганяти бісів за допомогою молитви. Ба більше, якось він врятував своє селище від голоду, коли врожай постраждав від нашестя комах.
На жаль, як і багато інших у ті часи, Трифон став жертвою переслідувань християн. Чоловіка було заарештовано - його кинули за ґрати та піддавали знущанням. Якось під час тортур Трифону явився ангел, який поклав йому на голову корону. Наступного дня мученика жорстоко побили та відрубали йому голову.
Що не можна робити у Трифонів день
► Як і в будь-яке церковне свято сьогодні не можна сваритися, лихословити, бажати зла іншим людям та лаятися. Також не варто бути на самоті та сумувати - погана прикмета.
► Сьогодні не виносять сміття з дому, щоб разом з ним не винести і свого щастя, та не дарують годинники чи гострі предмети.
► Дівчатам та жінкам потрібно бути обережними з птахами, які мають чорний окрас - наші предки вірили, що якщо дивитися на них, то чоловік буде жорстоким.
► Також цього дня не варто зловживати їжею чи спритним.
Раніше ми писали, кого вітати з Днем ангела за новим стилем у лютому 2025 року. Переліком іменинників ділимося у цьому матеріалі.