У ніч з 13 на 14 січня (за старим стилем) українці святкують Щедрий вечір. Це свято поєднує в собі язичницькі та християнські традиції. Як варто провести цей період і від чого все ж варто утриматися - розповідаємо у цій статті на HOCHU.ua.
Більшість українців відсвяткувало це свято за новим церковним календарем, який набув чинності у вересні 2023 року - 31 грудня. Втім, наразі церква дозволяє святкувати Щедрий вечір і за старим стилем - 13 січня.
На Щедрий вечір потрібно як найбагатше прикрасити оселю та приготувати дійсно “щедру” вечерю - тоді в вашому домі весь рік пануватимуть злагода та достаток. Обов’язково на святковому столі мають бути щедра кутя з вершковим маслом і молоком та м’ясні страви. Діти та дорослі цього вечора ходять по домівках і щедрують, а дівчата ворожать на долю та судженого.
Що не можна робити на Щедрий вечір:
-
сваритися, лаятися, конфліктувати, бажати зла іншим людям, пліткувати;
-
зустрічати свято в темному та старому одязі - віддайте перевагу світлому та красивому вбранню, який приверне удачу та добробут;
-
ставити на святковий стіл страви з птиці та риби, оскільки це принесе в ваш дім невдачі;
-
брати або давати гроші в борг, щоб потім самому весь рік не ходити в боржниках;
-
виносити сміття ввечері - разом з ним викинете і своє щастя;
-
рахувати дрібні монети - проплачете весь наступний рік;
-
згадувати число “тринадцять”, інакше накличете на себе неприємності;
-
розпочинати нову справу - швидше за все, вона не вигорить.
Також раніше ми писали, хто святкуватиме свої іменини у січні. Збережіть цей список, щоб не забути поздоровити рідних та близьких з Днем ангела.
Фото: 24tv.ua