Як займатися саморозвитком, коли на це постійно бракує часу і сил: 5 простих порад

Особистісний розвиток

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Як знайти час на власний розвиток. Фото: freepik

Вам усе вдасться, ми віримо! 🩵💛

Наразі усі свідомі українці намагаються знайти бодай якийсь баланс між роботою, сім'єю, волонтерством, дітьми, громадською діяльністю та іншими надзвичайно важливими справами. В таких умовах, коли до всього наявного стресу додаються ще й регулярні відключення світла, холод та короткий світловий день і працювати часто доводиться пізніми вечорами і ночами, говорити про виділення часу на хобі та саморозвиток не доводиться. А, втім, розвиватися все-таки треба, адже нові знання відкривають перед нами нові горизонти ✨

Саме тому сьогодні ми разом із Telegram-каналом "Український Освітній Хаб у Польщі" поділимося кількома простими порадами, які допоможуть вам розвиватися в умовах цейтноту. Повірте, ви зможете знайти 15-20 хв щодня, щоб прослухати цікаву лекцію чи подивитися майстер-клас, якщо справді на це налаштуєтесь!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як розвиватись, якщо постійно немає часу

  1. Слухайте подкасти. Час на подкасти можна знайти, наприклад, коли ви вигулюєте собаку, миєте посуд, їдете в транспорті або навіть під час обідньої перерви. Знайдіть цікаві та не надто довгі подкасти, які мотивуватимуть вас та даватимуть нову корисну інформацію.

  2. Переглядайте навчальні відео. На YouTube зараз можна знайти все: уроки англійської мови, різні майстер-класи, туторіали. Виділіть для себе щодня по 25 хвилин — цього буде цілком достатньо.

  3. Стежте за новинами у вашій професійній сфері. Щоб розвиватися у своїй професії, важливо бути в курсі подій, які відбуваються у вашій сфері діяльності. Підпишіться на відповідні пабліки, групи у соціальних мережах та приділяйте хоча б 15 хвилин на день новинам.

  4. Думайте про майбутнє. Подумайте над тим, чого ви прагнете, до чого рухаєтеся, якого майбутнього для себе хочете. Запишіть у блокнот свої цілі та кроки, які можуть привести до неї, і періодично переглядайте список.

  5. Знайдіть для себе цікавий онлайн-курс. В інтернеті зараз можна знайти безліч цікавих і безкоштовних онлайн-курсів на різні теми. Ви можете проходити курс онлайн в режимі прямого ефіру або завантажити необхідні матеріали та займатися тоді, коли вам зручно.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про те, як знайти мотивацію під час війни. Психолог радить використовувати лише 4 вправи, якщо відчуваєте смуток та апатію. Про них ми і розповідаємо на сайті Hochu.ua!