Вашого чоловіка мобілізують? Психолог розповів, як його підтримати і як правильно поводитися в такій ситуації

Психологія

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Зараз українці живуть в нелегкий час, адже в країні триває війна. Багатьох чоловіків сьогодні мобілізують, тож не дивно, що ми страждаємо від тривожності. Але якщо ваш коханий йде на війну, то це не час панікувати. Варто взяти в руки та підтримати чоловіка. А як це правильно зробити, розповів психолог.

Як себе поводити дружині та рідним чоловіка, якого мобілізують? Відповідь на це питання в ефірі шоу "Ранок Вдома" дав соціальний психолог  Антон Семенов. Він стверджує, що варто якнайшвидше адаптуватися до ключових змін.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

В першу чергу, психолог радить визначитися, як ви ставитеся до цієї ситуації. Відношення до подій визначає подальші дії та їхні результати.

Якщо жінка морально готова до того, що чоловік іде у військо, то вона повинна визначитися, як ставитися до нього. Як до жертви, яка потребує жалю, чи як до людини, яка справляється, яка потребує допомоги та підтримки? Ми або жаліємо, або справляємося. Це ключове ставлення,

— говорить він.

Семенов наголошує, що визначальною є підтримка та повага, оскільки відсутність цих елементів може знесилити саму жінку і її чоловіка. Варто прийняти реальність такою, яка вона є, та намагатися адаптуватися до неї. Замість того, щоб жаліти, краще вселяйте віру в коханого та допомагайте йому.

Безумовно, ставлення як до жертви, щодо себе та свого чоловіка, знесилює. Якщо ми говоримо про психосоціальні наслідки, то варто сказати, що це не добрий вибір,

— додає психолог.

Фото: freepik.com

А що робити, якщо дружина не погоджується з рішенням чоловіка вступити до лав ЗСУ?

Психолог наголошує на тому, що в стосунках має бути довіра та повага. Якщо ви поважаєте свого партнера, то поважаєте його вибір. Єдине, що ви можете зробити у такому випадку — просто прийняти рішення чоловіка і стати на його сторону. По-іншому вирішити ситуація навряд чи вийде.

Це історія про повагу до іншої людини та її вибору. В іншої людини можуть бути власні принципи, рішення, які забезпечують її гідність,

— наголошує експерт.

Як поводитися та організовувати своє життя, якщо чоловік йде на фронт?

Ви маєте прийняти той факт, що тепер кожен має самостійно справлятися з тими задачами, які він вирішував раніше. Не варто навантажувати мобілізованого чоловіка побутовими справами, коли він проходить навчання. Старайтеся бути для нього опорою та підтримкою в такий момент. Як би це страшно не звучало, але тепер ви маєте стояти за двох.

У контексті організації побуту, психолог рекомендує заздалегідь обговорити та розподілити обов'язки, щоб уникнути непорозумінь та відволікань під час служби. Будьте готові до того, що тепер вам потрібно буде робити більше.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У всій цій складній ситуації, важливо пам'ятати про взаємну підтримку та повагу, адже саме ці фактори допомагають долати будь-які труднощі. Також радимо вам дізнатися, як правильно усвідомити та прожити страх.