З батьками жити - це як проходити цікавий квест
Батькам важко зрозуміти, що їхні діти вже виросли і не потребують такого ж піклування, як малі діти. Тому відпустити їх у вільне плавання буває досить травматично. Проте дорослі діти мають жити окремо, щоб мати власні кордони та налагодити стосунки з батьками.
Багато батьків мріють, щоб під одним дахом жили усі покоління сім’ї. Але погодитися на спільне проживання - це припуститися помилки, яка може “вилізти” боком. Іноді обставини змушують тимчасово жити з батьками у дорослому віці, наприклад, щоб накопичити на своє житло. Але така економія може дорого обходиться і у результаті отримується зовсім не те, на що розраховували, розповідає сімейний та військовий психолог Каріна Лоншакова.
Неможливо жити повноцінне життя разом з батьками. Замість економії всім буде погано і всі всім заважатимуть.
✅Плюс
Можливість заощадити кошти під час проживання, адже не потрібно сплачувати оренду і комунальні повністю. А ще можливість ділити витрати на мийні засоби та продукти.
❌Мінуси
-
Відсутність вільного простору для сексуального особистого життя;
-
Тривога за думку батьків. щодо прийнятих вами рішень;
-
Провину за відпочинок;
-
Відчуття конкуренції та психологічну напругу.
Часто дорослій донці важко налагодити спілкування з мамою. Не завжди вдається відчувати довіру і розуміти одна одну. Але кілька рекомендацій допоможуть налагодити стосунки та зміцнити емоційний зв’язок.