Якість буде гіршою, а ціна на Інтернет зросте у 2 рази? Через новий Закон провайдери готуються до змін у роботі
Зміни слід очікувати вже з 1 жовтня
Рівно за тиждень — з 1 жовтня — в Україні запровадять деякі нововведення, які торкнуться оподаткування. До змін готуються, зокрема, провайдери. А це означає, що до підвищення тарифів на послуги інтернет-зв'язку мають бути готові і їхні клієнти.
Про зміни повідомляє видання glavred. Так, через вимогу до провайдерів з початку нового місяця перейти на загальну систему оподаткування, є ризик, що послуги, які вони надають, помітно здорожчають. Що про це відомо — розповідаємо далі.
❎ На скільки може подорожчати Інтернет з 1 жовтня 2024 року?
Микола Кучерук — член Інтернет Асоціації України та директор інтернет-провайдера “Еліт-Лайн” (м. Краматорськ) каже, що на сьогодні чимало провайдерів надають свої послуги та працюють за спрощеною системою оподаткування. Вся річ у тім, що це суттєво знижує витрати на бухгалтерію і, своєю чергою, дозволяє провайдерам вкладатися в устаткування замість того, аби витрачати гроші на оплату бухгалтерських послуг.
Крім того, Микола Кучерук має підозри, що якість послуг може погіршитися, адже невеликим операторам з 01.10.24 доведеться зосередитися на виплаті податків через зміни у Законі — замість того, аби займатися закупівлею та оновленням обладнання, яке повинно забезпечувати якісне інтернет-з’єднання для кожного абонента мережі.
❎ Які податки підвищаться з 1 жовтня?
Йдеться про:
-
Підвищення відсотка військового збору за всіма доходами громадян — замість 1,5% це буде вже 5%;
-
Встановлення військового збору для ФОПів-платників єдиного податку I, II та IV групи на рівні 10% розміру мінімальної зарплати (800 грн/міс.);
-
Встановлення військового збору в розмірі 1% від доходу платників єдиного податку ІІІ групи;
-
Встановлення ставки податку на прибуток для всіх небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%;
-
Встановлення щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним;
-
Встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%;
-
Зміна податкового періоду з квартального на місячний для подання звітності про виплачені доходи на користь фізичних осіб (це потрібно для економічного бронювання).
Раніше ми розповідали, скільки готівки видає банкомат за день. Точні суми різних банків України назвали в Нацбанку — і вони дуже різняться!