Куди подіти ялинку після свят: способи утилізації для мешканців великих міст та приватних садиб
Зрізану ялинку потрібно правильно утилізувати чи переробити
Якщо ви належите до людей, які прикрашають на Новий рік справжню живу красуню, то потрібно добре “покумекати”, як винести її з дому, щоб не засмітити все хвоєю і куди подіти її після свят. Адже не можна просто викинути її на сміття.
Досить часто біля сміттєвих баків можна побачити багато ялинок, що вже засохли. Проте робити так заборонено і можна отримати шквал негативу від комунальників і мешканців будинку. Що робити зі зрізаною ялинкою, розповідає 032.ua.
Як утилізують ялинки у великому місті
-
Найкращий вихід - здати на утилізацію до комунального підприємства, яке відповідає за озеленення. Про це оголошує місцева влада, тож слідкуйте за офіційними каналами комунікації.
-
Багато котелень приймають ялинки і хвою. Можна зібрати кілька та відвести туди. Також дерево підійде для розпалення каміна чи дачі.
-
Зоопарки не відмовляться від ялинок з гілками та хвоєю, адже це не лише корм, а й підстилка чи кігтеточка для тварин.
-
Крім того, у великих містах працюють мобільні пункти, де збирають ялинки після свят. Дати та адреси оголошують пізніше.
-
Міська рада може оголосити дати, коли ялинки жителі багатоповерхівок можуть залишати біля сміттєвих контейнерів, звідки їх відповідні комунальні служби заберуть на утилізацію.
Як утилізувати ялинки мешканцям приватних садиб
-
Найпростіший варіант - використати її для опалення будинку, камін чи мангал.
-
Хвойна тирса підійде для підживлення саду та городу та служить чудовим антисептичним засобом проти багатьох мікробних та бактеріальних збудників, що вражають рослини. Також тирса запобігає пересиханню ґрунту у спекотну погоду та не дає розростатися бур’янам.
-
А якщо подрібнити гілки і хвою до стану трісок, то можна підсипати нею кущі і рослини.
Ялинка може принести користь саду і городу. Головне знати, як правильно її використати з розумом.