Дочекалися! Польоти у космос стануть реальністю вже у наступному році: що таке космічний туризм і як це буде?
Найгарніші міста планети вже відвідали, дно океану дослідили, екотуризм попрактикували. Лишилося ще оглянути, як виглядає планета з космічної висоти. Як вам ідея здійснити космічну подорож? Адже це так цікаво - бути одним з перших туристів поза межами землі. При умові, що ви не боїтеся висоти.
Космічний корабель Space Perspective, який схожий на повітряну кулю, готується здійснити комерційний запуск вже у 2024 році. Цей проєкт поклав за мету здійснити мрії людей, які прагнуть подорожувати у верхні шари земної атмосфери, в співпраці з Mercedes-Maybach, інформує uk.tgstat.
У планах Space Perspective вивести мандрівників на висоту 30 тис. метрів. Люди будуть знаходитися у спеціальній герметичній капсулі з панорамним вікном, яку вони назвали Spaceship Neptune. Це забезпечить широкий огляд всього, що відбуватиметься зовні.
Керівники Space Perspective вже проводили аналогічні проєкти, також вони організовували стрибки з парашутом з повітряних куль. Алан Юстас, виконавчий директор Google, а тепер один з керівників Space Perspective, увійшов до рекордної книги Гіннеса у 2014 році, коли здійснив стрибок з капсули, яку підіймала повітряна куля.
Space Perspective використовуватиме повітряні кулі, які наповнюватимуть воднем, безпечним для використання та екологічно чистим. У разі пошкодження повітряна куля повільно опускатиметься на землю, а також присутня резервна парашутна система для безпеки пасажирів.
Зараз тривають безпілотні випробування прототипу для перевірки точності траєкторії польоту. А здійснення комерційних рейсів - у планах на 2024 рік.
Рейси будуть обмежені за кількістю людей. Кожен політ може вмістити 8 осіб та пілота на межі космосу, і його вартість становитиме 125 000 доларів з людини. Попередньо продано вже 1650 квитків. Для здійснення подорожі проходити спеціальну підготовку пасажирів не потрібно. Лише підписати кілька форм, сісти у капсулу, пристебнутися і насолоджуватися.
Кабіна у формі різдвяних прикрас буде оснащена космічним туалетом, а під час польоту пасажирів пригощатимуть стравами та коктейлями. Також було відзначено, що корабель буде мати "найбільші вікна, які коли-небудь побували в космосі". Величезні вікна були інженерним викликом для команди, але вони розв'язали цю проблему покривши вікна спеціальною плівкою, деталі якої залишаються таємницею.
Це здається цілковитою фантастикою, проте зовсім скоро космічні подорожі стануть реаліями сучасного світу. Людина прагне до незвіданого і завжди чогось масштабнішого. Найбільший лайнер вже побудували, у гори підіймались, на пляжах знудились. Можливості розширюються і космос, який був таким недосяжним стає ближчим.