Інтим після поранення: Терен заговорив про пікантні теми і гіпернормалізацію інвалідності на "Холостяку"
Ветеран зізнався, що під час зйомок романтичного реаліті не до кінця розкрили буденні проблеми людей без кінцівок
Ветеран війни Олександр "Терен" Будько, який нещодавно відверто поділився деталями про свою пенсію, прокоментував інтимні моменти та гіпернормалізацію людини з інвалідністю в проєкті “Холостяк”. Цього разу він відкрито розповів про гарячі теми після тяжкого поранення, а також про те, чи достатньо розкрили виклики, які стоять перед людьми з ампутацією. Подробиці дізнавайтеся в матеріалі.
Під час бойових дій Олександр зазнав серйозного поранення, що призвело до ампутації кінцівок. В одному з останніх інтерв’ю на YouTube-каналі Марічки Падалко він порушив тему, яку в суспільстві часто оминають — інтим після важких травм. За його словами, це питання цікавить багатьох, але найчастіше на нього реагують саме жінки.
Чоловіки, звісно, читають і сприймають цю інформацію, але саме жінки ставлять більше запитань. Вони відкриті до обговорення таких тем, адже часто стикаються з ситуацією, коли їхні партнери після поранень закриваються в собі. Саме тому жінки шукають відповіді, як підтримати кохану людину, як повернути близькість у стосунки,
Телеведуча та ветеран порушили питання близькості на проєкті “Холостяк”. Олександр зізнався, що до певного моменту тема близькості безпосередньо з людиною, у якої є інвалідність, довгий час не підіймалась. Так було до моменту, поки військовий не задумався “чи це все не гіпернормалізація, яка не дуже ок?”. Він вважає, що закривати очі на очевидні речі (ампутацію кінцівок - прим. ред) не нормально.
У мене почали виникати питання — чи це не гіпернормалізація. Це не ок закривати очі, і казати, що я такий, як всі. Те, що є наразі в суспільстві — це і добре з одного боку, щоб передусім сприймати людину, але я не зовсім такий як всі люди, і в мене є свої особливості, які змушують мене обходити сходи, шукати якісь альтернативні варіанти добратися. Хотілося б, що б люди це теж брали до уваги,
Олександр зазначив, що у проєкті “Холостяк” їм не вдалося показати всіх аспектів життя людини з інвалідністю, адже були обмежені певним простором і умовами. За словами ветерана, після монтажу, ймовірно, його стиль життя виглядав гіпернормалізовано. Однак додав, що для глядачів, які у своєму житті не стикалися з людьми з інвалідністю, так потрібно було.
Все інше було, як у житті. Були моменти, коли натер ноги до ран у протезах, тому сів на крісло і користувався ним декілька епізодів,
У розмові ведуча також згадала про спеціальні протези, які створені для того, щоб люди з ампутаціями могли мати повноцінне інтимне життя. Вона зазначила, що такі пристрої доступні в США і навіть безкоштовно надаються пораненим через спеціальні фонди. Олександр, своєю чергою, зізнався, що про такі технології не чув, але вважає це дуже важливим напрямком підтримки ветеранів.
Окрім цього, він поділився власним досвідом користування протезами. Хоча він щодня носить їх з ранку до вечора, насправді волів би частіше користуватися кріслом колісним. Однак відсутність безбар’єрного середовища в Україні ускладнює цей вибір.
Якби була можливість, я б частіше користувався кріслом. Але що робити, якщо всюди сходи? Люди думають: раз на протезах — значить, може бігати. Але правда в тому, що коли в тебе подвійна ампутація, варіантів два — або протези, або крісло. І поки що крісло — це ще більший виклик через бар’єри у містах,
Раніше ми розповідали, що ветеран-Холостяк Терен пригадав наклепи іншого військового про своє поранення та втрату ніг. Олександр зізнався, що має всі необхідні довідки та свідків, щоб підтвердити свою правоту.