Ці милі гризуни, попри свій бойовий дух, дуже лякливі створіння
Якщо вам дуже подобаються шиншили, радимо спершу дізнатися якомога більше про умови їх утримання. Почати рекомендуємо з того, яка клітка потрібна шиншилам, адже саме там їм доводиться проводити левову частку свого життя. А далі — поцікавитися тим, що їсть цей милий гризун, у чому купається і, що не менш важливо — чого боїться ця красуня-мишка. Про останній аспект і поговоримо сьогодні.
Чого бояться шиншили, розповідає в Instagram “ЗооВетКонтинент”. Є 10 головних “ні”, про які обов’язково повинні знати усі господарі шиншилок.
❌ Що не можна шиншилам
-
Не можна купати шиншилу у воді. Ніколи й ні за яких умов не дозволяйте її шубці намокнути.
-
Не можна утримувати шиншилу в маленькій клітці. Ці тваринки дуже люблять рухатися та стрибати, причому у висоту теж. Саме через це для шиншил абсолютно не підходять стандартні широкі клітки для свинок чи кроликів — для шиншил у зоомагазинах продають спеціальні високі клітки.
-
Відсутність можливості сховатися, наприклад, у дерев’яному будиночку — це сильний стрес для тваринки. За своєю природою шиншила любить різні нірки й тунелі, вона часто потребує можливості усамітнитися в спокійному темному місці.
-
Не можна випускати шиншил гуляти по квартирі без нагляду. Пам’ятайте, що ці тваринки — справжні гризуни, які знищать усе, що впаде їм на зуб (дроти, шпалери, взуття, дерев’яні поверхні тощо).
-
Не можна давати шиншилі їсти горіхи та багато свіжого корму. У шиншил — власний раціон, побудований на сухому сіні та висушених овочах і фруктах.
-
Не можна схрещувати між собою родичів. Потомство буде надзвичайно слабким, негативних наслідків не уникнути, як і у випадку з іншими тваринами.
-
Не можна тримати шиншил на холоді та у спеці, а також на протягах - температура у приміщенні має бути на рівні між 14 та 25 градусами тепла. А через банальний протяг тварина може застудитися й померти у страшних муках…
-
Не можна змушувати шиншилу бути ручною, як кіт чи пес. Шиншили досить незалежні, тож якщо їй не захочеться, вам не вдасться її приручити.
-
Цього пухнастика не можна ганяти, намагаючись зловити, та різко хапати! Вони від цього дуже стресують, а часті стреси призводять до інсульту та навіть зупинки серця у шиншил. Крім того, вони від цього можуть почати лисіти.
-
Не можна будити шиншилу навмисно вдень — у цей час вона має спати, щоб відпочити, набратися сил і не мати проблем з імунітетом.
Більше цікавого про догляд за шиншилами вдома — у відео нижче 👇
Нагадаємо, раніше ми називали 8 головних ознак, що котик вас любить. Якщо помічаєте таке за своїм вусанем, значить ви — ідеальна парочка! 💕