Цікаво дізнатися, чому "білий друг" переважно білого кольору
Сучасні виробники сантехніки пропонують на вибір споживачів унітази будь-якого кольору, розміру та матеріалу. Але зазвичай фаянсові чаші переважно білого кольору.
Одними з популярних пояснень білого кольору унітаза є передусім гігієна, адже так найкраще помітно бруд, що полегшує прибирання. Також білий колір допомагає візуально розширити приміщення, адже ванни кімнати здебільшого мають невеликі розміри, розповідає iflscience.
Чому унітази білого кольору?
Більшість унітазів у всьому світі виготовляють з керамічних матеріалів, як правило, порцеляни або склофарфору. Матеріал заливається у форму, щоб створити форму туалету, а потім обпалюється при надзвичайно високих температурах у печі, що призводить до білого кольору. Можуть бути додаткові етапи для перетворення порцеляни на склофарфор.
Біла порцеляна, як правило, має високу щільність, оскільки основний матеріал включає кварц, польовий шпат, кремнезем і глину. Цей матеріал розташований на другому місці для туалетів після склофарфору. Фарфорові унітази виготовляються шляхом покриття порцеляни емалевою глазур’ю з порошкового скла. Після заскління унітази знову обпалюються, створюючи загальне блискуче та глянцеве покриття унітаза. Для масового виробництва виготовляти білі унітази значно швидше та дешевше, ніж кольорові.
Обидва матеріали є непористими, що особливо корисно при роботі з відходами. Якби унітази були пластиковими, зрештою відходи в системі почали б просочуватися в матеріал – це не ідеально для того, що потрібно підтримувати в чистоті. Ось чому переносні туалети часто мають термін служби лише 10-30 років.
У палаці Бленхейм в Оксфордширі, Велика Британія, був унітаз із міцного 18-каратного золота, який оцінювався в 4,8 мільйона фунтів стерлінгів (6,2 мільйона доларів США) та який вкрали у вересні 2018 року.
Ми розповідали, чому треба закривати кришку унітаза після користування. Про це знають далеко не усі люди.