23 серпня відзначається День Державного Прапора України
Кожного року відзначається свято одного з головних символів України - День Державного Прапора. Синьо-жовтий стяг побував у космосі, неодноразово підіймався на п'єдестал Олімпійських ігор та є символом боротьби за волю, єдності і непереможності українців.
Державний прапор України затверджений Верховною Радою 28 січня 1992 року. Офіційно це свято було встановлене згідно з указом Президента Леоніда Кучми “Про День Державного прапора України” від 23 серпня 2004 року. Історія нашого стяга багата, самобутня і надзвичайно цікава. Хочу! зібрала найцікавіші факти про державний символ України.
Перші згадки об'єднання синього і жовтого кольору на офіційній символіці датовані 1256 роком — це був герб Львова із зображенням жовтого лева на блакитному тлі, який місту подарував князь Данило Галицький у день заснування Львова.
Що символізують кольори прапора
-
За однією версією, синій на прапорі символізує небо, а жовтий — колосся пшениці.
-
За іншою, це символи двох головних стихій природи: води та вогню.
-
З релігійного погляду, жовтий уособлює Творця, а блакитний – усе земне.
Цікаві факти про Прапор України
-
Під синьо-жовтим відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року,
-
Найбільший прапор України був розміром 40×60 метрів. Його навіть внесли до Книги рекордів України. А найбільший намальований національний прапор з’явився в Києві в червні 2014 року.
-
Перш ніж стати синьо-жовтим український прапор змінив три кольори — він був червоним, малиновим і червоно-синім.
-
У 2014 році найбільший прапор розгорнули в Артемівську (з 2016 року місто перейменували в Бахмут) – 300-кілограмовий біколор площею 2400 м².
-
Найдовший сягає 9,5 км і знаходиться на Тернопільщині.
-
На центральній площі Житомира можна побачити найбільший прапор на фасаді будівлі.
-
Дніпровський прапор у 2018 році має два рекорди: як найбільший прапор над містом і як прапор з найвищим флагштоком – його висота 72 метри.
-
У 2016 році українські альпіністи встановили синьо-жовтий прапор на висоті 6872 метри на вершині Охос-дель-Саладо в Андах, найвищого вулкана у світі.
Раніше ми публікували яскраві привітання з Днем Державного Прапора України. Ми зібрали для вас слова вітань, чудові картинки і листівки українською мовою.