Яких дієт дотримуватися просто? Ми зібрали ті, що рекомендовані дієтологами та точно працюють. Пропонуємо 5 простих дієт, щоб схуднути було простіше, ніж ви собі думаєте
На носі Новий рік, тому багато жінок зараз підшуковують прості та швидкі дієти для схуднення, аби у новорічну ніч виглядати максимально ефектно. Раніше ми ділилися лайфхаками, які допоможуть втамувати шалений голод, а тепер розкажемо про кілька дійсно легких для дотримання дієт, з якими вірогідність зриву буде мінімальною.
Дієти з простих продуктів можуть бути важкими для організму, якщо вони дуже суворі. Можна тренувати силу волі, але все-таки краще знайти той раціон, який вам підійде. Далі пропонуємо вам 5 перевірених дієт, які демонструють максимальний ефект, якщо все робити правильно.
1️⃣ Проста білкова дієта
Білкова дієта легка, тому що ви не відчуватимете голоду.
🔍 Суть дієти
Основний принцип найлегшої та ефективної дієти для схуднення — жодних жирів, швидких вуглеводів, солодких фруктів, круп. У раціон вводиться нежирне м'ясо та овочі.
Головний плюс безвуглеводних дієт — ви ніколи не будете ходити голодною, а це означає, що організму не буде завдано шкоди, вам не загрожує анемія.
❗️ Однак така дієта протипоказана тим, хто має проблеми з нирками. І не варто більше 1-2 тижнів сидіти на цій дієті, адже солодкі фрукти не можна їсти. У цей період варто подумати про приймання вітамінів, звісно ж, після консультації з фахівцем.
🥦 Дозволені та заборонені продукти
✅ Можна їсти:
-
нежирне м'ясо, птицю без шкіри, нежирні сорти риби
-
кефір, йогурт, яйця, сир;
-
зелені овочі.
❌ Не можна:
-
продукти, у яких жиру більше, ніж білка;
-
крупи;
-
більшість фруктів;
-
абсолютно будь-який алкоголь.
📝 Раціон для білкової дієти з ранку до вечора
⭐️ Білковий день:
-
На сніданок — білковий омлет із зеленню
-
На другий сніданок — маложирний йогурт.
-
На обід — відварене м'ясо курки, індички
-
На полудень — варені креветки
-
На вечерю — лосось
-
Перед сном — кефір, йогурт чи ряжанка
⭐️ Білково-овочевий день:
-
На сніданок — кабачкові оладки або омлет із зеленою цибулею,
-
На другий сніданок — нежирний сир або сир моцарелла
-
На обід: салат із тунця чи морепродуктів
-
На полудень: овочевий салат
-
На вечерю: м'ясо на грилі з гарніром (тушкована капуста, цвітна капуста, грибне рагу)
Коментар дієтолога Анни Білокоз інформаційному сайту "Про все":
2️⃣ Роздільне харчування
Цю дієту просто дотримуватись: можна їсти що завгодно, за умови, що ви будете правильно між собою поєднувати продукти.
🔍 Суть дієти
Для розщеплення вуглеводів необхідне лужне середовище, тоді як білкам потрібне кисле середовище. Їх потрібно їсти в різний час — тільки в цьому випадку продукти найкраще засвоюватимуться, а ви не будете почуватися голодними. Саме через специфіку засвоєння ми дуже часто відчуваємо себе голодними.
🥦 Дозволені та заборонені продукти
-
Молоко — єдиний продукт, який не можна, якщо ви дотримуєтеся цієї дієти.
-
Раціон роздільного харчування на день
-
Сніданок — омлет з яєць та овочі
-
Другий сніданок — каша
-
Обід — шматок м'яса та овочі
-
Полудень — салат з помідорів із сиром
-
Вечеря — твердий або кисломолочний сир
Але візьміть до уваги, що багато лікарів виступають проти роздільного харчування. Вони пояснюють це тим, що автор цієї системи не лікар, а якби був лікарем, то знав би, що перетравлення різних типів продуктів відбувається у різних відділах травного тракту. Підтверджують це й останні наукові дослідження, що вказано у блозі МЦ “Альтернатива”.
3️⃣ Ароматична дієта
Ароматерапевт Алан Хірш звернув увагу, що деякі запахи збуджують апетит, але є й такі, що роблять його меншим. Це лягло в основу найпростішої ароматичної дієти.
🔍 Суть дієти
Рекомендація проста: перед прийомом їжі потрібно вдихати ефірну олію троянди, м'яти чи лаванди, понюхати банан або ж яблучко.
🥦 Дозволені та заборонені продукти
Дозволено їсти все, але можна їсти тільки за наявності почуття голоду і тільки після вдихання рекомендованих ароматів.
📝 Зразкове меню
-
На сніданок: вдихнути аромаолію м'яти та з'їсти бутерброд із сиром, якщо у вас є апетит. Принцип цієї дієти полягає в тому, що не можна їсти, якщо ви не відчуваєте голоду. Тобто важливо є рівно стільки, щоб насититися і ні грама більше. Ці “грами” відкладаються на животі, боках і стегнах.
-
На другий сніданок: вдихаємо аромат, потім їмо кефір із ягодами
-
На обід: після вдихання аромату можна з'їсти порцію м'яса, краще нежирного, також доповніть його будь-якими овочами, які вам подобаються.
-
На полудень: знову нюхаємо аромаолію і їмо фрукти
-
На вечерю: ще раз вдихаємо перелічені запахи та їмо рибу з овочами.
Якщо не хочеться їсти, ви можете просто пропустити цей прийом їжі.
4️⃣ БУЧ
Якщо ви з тих, хто не може їсти лише білки, можна спробувати білково-вуглеводне чергування. Вам не доведеться постійно займатися підрахунком калорій.
🔍 Суть дієти
Проста дієта складається з білкових днів та вуглеводних. Щось жирне можна їсти, лише обмежуючи вуглеводи. Якщо ж у певний день ви споживаєте вуглеводи, то не їсте жирне. А в день, коли ви дозволяєте собі вуглеводи, треба утриматись від жирного.
🥦 Дозволені та заборонені продукти
У білкові дні під забороною вуглеводи (трохи більш як 0,5 г на 1 кг ваги). У ці дні обмежуємо жири. У вуглеводні дні жири та білки обмежуються.
📝 Зразкове меню
⭐️ Білковий день:
-
сніданок — пара яєць
-
другий сніданок — кефір
-
обід — м'ясо птиці або нежирна риба з некрохмалистими овочами (картопля, батат)
-
полуденок — трохи морепродуктів
-
вечеря — сир і кефір
⭐️ Вуглеводний день:
-
сніданок — каша будь-яка, яка подобається
-
другий сніданок — фрукт
-
обід — печена картопля
-
полуденок — тости з джемом
-
вечеря — сир та ягоди
5️⃣ Інтервальне голодування
Це проста альтернатива дієтам для тих, хто звик багато їсти. Саме з цим і бореться інтервальне голодування.
🔍 Суть дієти
Це одна з найлегших дієт у домашніх умовах, її суть полягає в тому, щоб меншу частину доби їсти. Час помірності від їжі може досягати 14-16 годин.
🥦 Дозволені та заборонені продукти
Можна їсти все, але тільки в ті 8 годин, коли ти не голодуєш. У “голодні” години можна лише пити воду.
📝 Зразкове меню
Меню як такого немає, але якщо будете їсти постійно фастфуд, то дієта буде неефективною, якою б вона не була. Багато хто вважає зручним такий режим:
-
Сніданок — о 10 ранку
-
Обід — о 13 годині
-
Полудень — о 15 годині
-
Вечеря — о 17.30
На сайті МЦ “ОНклінік” наведено різні схеми інтервального голодування. Починати найкраще з циркадної: циркадне інтервальне голодування є найлегшою схемою, адже дає широке вікно живлення (“не їсти після шостої вечора”). Оскільки такі інтервали відповідають фізіологічним біоритмам організму, то циркадне голодування вважається нешкідливим та простим для дотримання.
Також дізнавайтеся, як "заморозити" вагу до Нового року і не набрати зайвих кілограмів під час свят. Є цілий список продуктів, які варто виключити зі свого раціону, якщо після новорічних застіль ще хочете влізти у власні джинси.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.