Ефективні народні методи
Ми розповідали, яка рослина прожене комах з грядки. Тепер ділимось народними засобами боротьби з колорадським жуком.
Ця комаха – справжня напасть для городників, адже він шкодить не лише картоплі, але й томатам, баклажанам та перцю. На щастя, існують дієві органічні методи боротьби з цим шкідником. Розповідаємо про них разом із “Добрими новинами”.
Зола – простий та ефективний метод
Раннім ранком по росі або після дощу 4-5 разів за сезон (з моменту появи сходів до серпня) посипайте рослини золою з дрібного сита. Для обприскування золою 1 кг деревної золи розведіть у 10 л води, прокип'ятіть 15 хвилин. Дайте настоятися 2 доби, потім змішайте з мильним розчином (1 шматок мила на 10 л води) в пропорції 1:1.
Настої трав
-
Настій з бадилля томатів - 3 кг бадилля кип'ятіть 30 хвилин у 10 л води. Потім процідіть, розведіть водою (1:5) та додайте 40 г господарського мила.
-
Зберіть восени опале горіхове листя, залийте водою та настоюйте в дерев'яній бочці до наступного літа, час від часу додаючи подрібнену шкаралупу горіхів. Перед використанням процідіть двічі через марлю.
-
Змішайте в рівних пропорціях хвощ та кульбабу, залийте водою та кип'ятіть 15 хвилин. Остудіть, процідіть, розведіть 0,5 л відвару у відрі води.
-
Настій з квітки конопель - 200 г квіток залийте 2 л води, кип'ятіть 5 хвилин. Настоюйте, процідіть, додайте 10 г натертого мила.
Для кращого ефекту повторюйте обробки регулярно, особливо після дощу. Також ми розповідали, як правильно поливати город.