Костюмовані вечірки, гарбузи та страшні страви: традиції святкування Хелловіну у різних країнах
Хелловін - одне з наймістичніших свят, яке обожнюють дорослі та діти
У ніч з 31 жовтня на 1 листопада у світі святкують Хелловін. В Україні це досить нове свято, а у різних країнах його з нетерпінням очікують діти та дорослі.
Цей день відзначається з неабияким розмахом. Костюмовані вечірки, де можна зустріти найрізноманітнішу нечисть, солодощі, які вимагають діти, щоб викупити життя, страшні страви, феєрверки та багато цікавого очікують на людей у різних куточках земної кулі. Як заведено святкувати Хелловін у різних країнах, розповідає 4party.
США
Для американців це найулюбленіше свято після Різдва, яке відзначають з великими урочистостями. Обов'язковим атрибутом на Хелловін є гарбуз, який інакше називають Джек-ліхтар, який купують чи роблять власними руками, щоб відлякати злих духів. Люди обирають різноманітні костюми: відьом, зомбі, скелетів і вампірів, так і костюми героїв фільмів або коміксів, знакових персонажів поп-культури, героїв книг, аніме, мультфільмів та казок та готують смачні страви, які мають зловісний вигляд.
Ірландія
На Хелловін влаштовують різні фестивалі та бал вампірів. в цей день в Ірландії заведено готувати колканнон – страву з капусти та картоплі, всередині якої знаходиться монета.
Мексика
У мексиканців 1 і 2 листопада заведено відзначати свято El Dia de Muertos - День мертвих. Влаштовуються різні карнавали та костюмовані свята та готують солодощі у вигляді скелетів. Прикрашають будинки та запалюють свічки, щоб душа покійного могла знайти дорогу додому. Ідуть на цвинтар та наводять порядок на могилах своїх померлих рідних.
Японія
Перший раз Хелловін відсвяткували у токійському Діснейленді у 2000 році. З того часу В містах країни проводяться вуличні вечірки, паради та домашні свята.Найпрестижніша подія на Хелловін в Японії – парад Kawasaki Halloween Parade, у якому беруть участь близько 4000 людей.
Італія
1 листопада в Італії відзначається День всіх святих, коли італійці вшановують мучеників і святих Католицької Церкви. Наступний день, 2 листопада, відомий як Giorno dei Morti, або День мертвих. Зазвичай люди проводять цей день з родиною та відвідують церкву.
Філіппіни
1 листопада діти одягаються у простирадла, як душі чи прилади та стукають до сусідів за частуванням. Також заведено співати пісень та читати молитви.
Велика Британія
Фраза “гаманці або частування” виникла саме в Англії, під час святкування так званої “Ночі пустот”. У той самий спосіб як люди в США ріжуть гарбузи, англійські діти вирізали візерунки з великих буряків, які були відомі як “панкі”.
Німеччина
Halloween auf Deutsch став популярним у 1990-х роках. Люди починають прикрашати будівлі заздалегідь, приблизно в середині жовтня. А 11 листопада німці проводять костюмовану ходу з ліхтариками.
Україна також приєднується до святкувань. Люди прикрашають домівки у тематичному стилі та переодягаються у різні костюми. А діти обожнюють вирізати гарбузи і створювати декор власними руками.