Сільський спосіб квашення капусти: нічого не потрібно нарізати, а смак неймовірний (ВІДЕО)

Рецепти

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Цікавий спосіб квашення капусти. Фото: Наші Бесаги

Капуста, заквашена цілими головками

Є чимало способів заготувати капусту на зиму, і найпопулярніший із них квашення. МИ ділились класичним рецептом такої капусти. Мало хто знає, та капусту можна заквасити, нічого не нарізаючи - цілими головками.

Це сільський спосіб, він вимагає великої кількості місця для зберігання, однак капусту, заквашену таким способом, можна використовувати для приготування голубців. Рецептом поділились на кулінарному ютуб-каналі “Наші Бесаги”. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Інгредієнти:

  • капуста цілими головками 

  • вода, щоб залити повністю капусту

  • сіль (0,5 л на 10 л води)

Спосіб приготування:

  1. Головки капусти, які плануємо квасити, не миємо, лише видаляємо верхні та некрасиві листки. В кожної капустини вирізаємо качан, так вона краще прокваситься. 

  2. Викладаємо капустину в зручну ємність, в якій будемо квасити. Бочка знадобиться величенька.

  3. Готуємо теплу воду, в якій буде легко розчинятись сіль. Розчиняємо у пропорції 0,5 літри солі на 10 літрів води. Ретельно вимішуємо до повного розчинення солі.

  4. Заливаємо капусту водою. Якщо не вистачає - розмішуємо ще розсіл і доливаємо так, щоб рідина покрила всю капусту. 

  5. Накриваємо гнітом, щоб вона була повністю занурена у розсіл. Ставимо при плюсовій температурі. Капуста заквашується за місяць-два, чим тепліше - тим швидше. Коли капустини заквасяться, їх слід перенести в холод.

Капустяні листи будуть чудово відділятись, що особливо цінно для приготування голубців. Саме з такої капусти готують найсмачніші пісні голубці на Святвечір. До речі, ми розповідали, що можна їсти під час Різдвяного посту.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ: