Міжнародний день відмови від паління: вплив на організм, поширені міфи та вся правда про погану звичку

Здоров'я

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Міжнародний день відмови від паління. Фото: Хочу!

Міжнародний день відмови від паління, або No Smoking Day, існує з 1977 року

Міжнародний день відмови від паління відзначається щороку у третій четвер листопада. У 2024 році цей день припадає на 21 листопада.

Цей день відзначають і в Україні, адже в країні нараховується орієнтовно 9 мільйонів активних курців, а у світі щороку тютюнова епідемія у світі вбиває близько мільйона осіб. Які міфи про куріння існують та як впливає ця згубна звичка на організм, розповідає stopsmoking.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

❌Міф. Кинути палити дуже просто і можна зробити це у будь-який момент.

✅Правда. Це не так просто, як здається на перший погляд.Згідно досліджень кинути курити самостійно, без професійної допомоги, можуть менше 7% людей, які намагалися це зробити.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Якщо курили багато років, кидати пізно.

✅Правда. Чим раніше кинути, тим краще для здоров’я. Навіть затятий курець відчує покращення стану здоров'я через певний час після того, як кине, Тому потрібно відмовлятися від паління незалежно від віку та стажу куріння.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Від легких та ароматизованих цигарок менше шкоди.

✅Правда. Усі сигарети однаково шкідливі!

🔺 🔺🔺

❌Міф. Якщо не затягуватися сильно - куріння не зашкодить.

✅Правда. Сигаретний дим містить величезну кількість шкідливих сполук, які так чи інакше потрапляють з сигарети до рота і далі до організму.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Електронні сигарети допомагають кинути палити.

✅Правда. Все навпаки: лише в деяких випадках електронні сигарети дійсно можуть допомогти кинути курити, з іншого боку, їх використання навпаки може сприяти підвищенню інтенсивності куріння та збільшенню дози нікотину.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Дівчина виглядає привабливо, коли курить, а хлопець - виглядає мужньо.

✅Правда. Насправді чоловікам не подобаються жінки, які палять, куріння сповільнює ріст м'язової маси та не сприяє заняттям спортом.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Куріння – це свобода від нав'язаних норм та правил.

✅Правда. Переважно так думають підлітки. Такі думки у дорослому віці свідчать лише про незрілість особистості.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Сигарети допомагають розслабитися

✅Правда. Заспокійливий ефект у багатьох випадках надуманий. Розслаблення може викликати не нікотин, а сам звичний та знайомий процес куріння.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Куріння допомагає зосередитися.

✅Правда. При намаганні зосередитися за допомогою сигарети, розвивається не лише психологічна, але й фізична, нікотинова залежність.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Куріння – чудовий метод для схуднення/ Відмова від куріння призводить до збільшення ваги.

✅Правда. Люди, які кидають палити можуть набрати кілька кілограмів, але з часом це нормалізується.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Пасивне куріння не шкодить.

✅Правда. Вдихання тютюнового диму дуже шкідливе, особливо у закритих приміщеннях, які погано провітрюються та вентилюються.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Затятим курцям немає потреби кидати під час вагітності.

✅Правда. Куріння під час вагітності може спровокувати патологію розвитку, передчасні пологи або навіть викидень.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Трав'яні сигарети, сигарети на сумішах – безпечна альтернатива звичайним сигаретам.

✅Правда. Трав'яні сигарети не є безпечною альтернативою та становлять серйозну загрозу для здоров'я, адже виділяють чадний газ і смоли. А ще дим, який входить до складу такої сигарети, може пошкодити легені та дихальні шляхи, отруїти печінку.

🔺 🔺🔺

❌Міф. Тютюнові вироби для нагрівання тютюну (такі, як iQOS чи glo) є безпечнішими, порівняно зі звичайними сигаретами.

✅Правда. Куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить здоров'ю.

Вплив куріння на організм

Куріння будь-яких тютюнових виробів, незалежно від дози, так чи інакше шкодить організму. Кидати курити потрібно незалежно від віку, статі, стажу куріння та стану здоров’я. Під час куріння організм поглинає не тільки нікотин. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних елементів, з яких щонайменше 250 є токсичними, а близько 70 викликають онкологічні захворювання.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Кинути палити складно, але необхідно. Порадьтеся зі своїм сімейним лікарем, можливо він запропонує варіанти для позбавлення від поганої звички.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.