Не буде гнити і довго лежатиме: чому не можна мити буряк перед зберіганням і у чому його найкраще тримати
При правильному зберіганні буряки можуть долежати до весни
Час збору червоних буряків залежить від клімату і регіону. Про готовність плодів свідчить пожовтіння і засихання стебел. Важливо не лише вчасно зібрати овочі, а й підготувати їх до зберігання.
Правильна підготовка забезпечить збереження коренеплодів у доброму стані. Вони не будуть гнити, всихати і цілком долежать до нового врожаю. У чому найкраще зберігати буряки на зиму, розповідає канал Дачник.
Овочі слід вчасно зібрати, обрізати бадилля та ретельно просушити на свіжому повітрі, якщо дозволить погода. Буряк зазвичай сушать прямо на грядці, але не на ґрунті, а підстеляють мішковину. Коренеплоди необхідно розкладати в один шар, залишаючи між ними простір.
Важливо! Городники добре знають, що мити буряки не можна, адже це скоротить термін зберігання і створить умови для поширення грибної інфекції. Потрібно лише зняти землю, але обережно, щоб не пошкодити шкірку.
У чому зберігають буряк
-
Тирса. Шаром тирси засипають овочі, щоб зберегти плоди надовше. Лише тирса має бути злегка вологою.
-
Поліетиленові пакети. Більшість людей обирають для тривалого зберігання саме їх. Обирайте пакети з отворами, щоб перешкодити скупченню конденсату і попередити гниття.
-
Мішки. Найкращий варіант для зберігання. Мішковина має пористу структуру, що дає змогу коренеплодам “дихати”, і не створюється конденсат.
Важливо знати, що найкраще посадити біля буряків. Від цього залежатиме розмір врожаю, тому запам’ятайте собі на наступний городній сезон.