Найкраще навчити дитину на власному прикладі
Багато речей діти засвоюють найкраще дивлячись на приклад своїх батьків. Для малюків поразка може стати справжньою трагедією, тому завдання мами і тата, навчити дитину гідно програвати.
Впоратися з невдачею може бути складно і для дорослої людини. А для дитини це може бути просто катастрофою. Реакція на власні невдачі може сприйматися гірше з віком, тому батьки мають пояснити і навчити гідно реагувати, радить womanlife.
Чому діти бажають завжди бути першими
З раннього дитинства установку бути найкращими дають самі батьки. Це може проявлятися у невинних фразах на кшталт: “Хто першим з’їсть їжу”. Відчути почуття перемоги - це хороше бажання і прагнення, проте водночас батькам потрібно вчити дитину гідно програвати. Це підготує чадо до знайомства з його однолітками.
Як навчити дитину програвати з гідністю
-
Не варто захищати малюка від здобуття негативного досвіду. Батьки мають дати шанс помилитися і скуштувати програш самостійно.
-
Не можна вимагати від дитини бути першим скрізь і у всьому.
-
Адекватно критикувати і хвалити.
-
Батьки мають тримати під контролем свої емоції на поразки та невдачі дитини.
-
Невдачі дітей не можна висміювати.
-
Не можна лаяти і сварити малюка за програш. Краще вчити радіти перемогам інших.
-
Щиро підтримувати і вірити у свою дитину.
Що робити, коли дитина плаче
Після програшу в істериці малюк не чує жодних слів і пояснень, тому менше говоріть. Важлива передусім моральна підтримка і тілесний контакт: треба обійняти дитину, взяти на руки, погладити по голові.
Батькам важливо донести головну думку: програш це не кінець усьому, що робив і намагався робити дитина. Кожна невдача - це великий досвід, а справжній смак перемоги можна пізнати лише після поразки.
Грамотний підхід батьків навчить правильно програвати та адекватно реагувати на власні невдачі. Краще відмовитися від гри у піддавки і давати чаду більше волі, не опікаючи надміру.