Небезпека мокрих вікон: як захистити дім від появи конденсату та плісняви - поради експерта

Лайфхаки

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Конденсат на вікнах. Фото: osushiteli.

З похолоданням на вікнах збирається конденсат, який може бути небезпечним

Досить часто у прохолодну пору на вікнах можна помітити дрібні краплі. Здається, що ваші вікна починають “плакати”. Прибирати запотівання потрібно якнайшвидше, щоб не нажити низку проблем.

Чим більше буде вологи у кімнаті, тим більше і швидше з’являтиметься конденсат. Якщо його регулярно не прибирати, може почати поширюватися пліснява та грибок.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що робити, щоб не було конденсату на вікнах

Якщо робити такі дії постійно, можна попередити появу запотівання вікон у будинку.

Британський експерт, заступник виконавчого директора Асоціації з догляду за нерухомістю (PCA) Джеймс Беррі розповів виданню The Express, є цілих п'ять способів "прогнати" підвищену вологість з вашої оселі.

Передусім завжди протирайте запотівання сухою ганчіркою, як тільки помітили його появу. Ось найкращі 5 способів попередити конденсат:

  1. Не сушити білизну вдома. Завжди намагайтеся вивішувати прання на вулиці, а не у кімнатах, адже це підвищує рівень вологи.

  2. Перевірка вентиляції. Пройдіться ганчіркою по всіх вентиляційних отворах зібравши пил, бруд та павутиння, щоб покращити потів повітря.

  3. Змінюйте процес приготування їжі. Завжди закривайте каструлі кришками, варіть на мінімальному вогні та відкривайте вікна під час готування, щоб волога не осідала на стінах та вікнах.

  4. Правильна температура. Підтримуйте температуру повітря у вітальні на рівні +21 градуса, а в спальні — +18 градусів протягом дня. Якщо встановлені термостати, коригувати це буде простіше.

  5. Ванна. Якщо спочатку наливати у ванну холодну воду, а тоді гарячу - це зменшує на 90% кількість пари. Двері у ванну кімнату треба тримати зачиненими.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Впоратися з конденсатом допоможе надійний перевірений засіб. Його досить легко зробити своїми руками.