Не можна вимагати досконалості від дитини у всьому
Виховати щасливу, здорову, повноцінну і впевнену у собі дитину мрія кожної мами і тата. Починати виховання і навчання потрібно з раннього віку, щоб не допускати поширених помилок.
Більшість батьків помилково вважає, що високі вимоги допоможуть зробити дитину досконалою. Але у всьому має бути міра. Яких помилок варто уникати, щоб діти вам подякували у дорослому віці, розповідає zatyshok.
Досконалості не існує
Багато батьків мріють бути взірцем для наслідування своєї дитини. Проте занадто високі вимоги, які можуть застосовувати батьки можуть зашкодити як власному психічному здоров’ю, так і здоров’ю своєї дитини. Тому краще відмовитися від перфекціонізму стосовно себе і своїх чад.
Гіперопіка
Надмірна опіка може лише зашкодити дітям. Адже найкращий вчитель - це досвід, навіть складний і болісний. Діти, батьки яких сильно опікали не вміють контролювати свої емоції та поведінку.
Час дорожчий, за подарунки
Батьки, які проводять з дітьми мало часу намагаються компенсувати це дорогими гаджетами, одягом чи подарунками. Насправді дитина готова віддати всі презенти і покупки аби більше часу провести з мамою і татом.
Більше слухати, а не докоряти
Лайка і нотації не дадуть правильного ефекту, адже діти погано сприймають крик. Якщо дитина припустилася помилки потрібно спокійно вислухати її і розібратися у ситуації.
Навчання важливе, але важливе і психічне здоров’я дитини
Батьки мріють про гарну освіту і хорошу школу, проте більшість опитаних дітей зазначили, що відчувати надмірний стрес з приводу навчання.
Важливе і психічне і фізичне здоров’я дитини. Якщо ви прагнете виховати повноцінну особистість, зауважте фрази, які ніколи не можна казати дітям.