Дружба з колишнім може бути схожа на гірки, тільки не американські, а емоційні
Іноді дружба з колишнім будується без особливих зусиль, а іноді це може бути так само складно, як скласти заправити ковдру у підковдру. Але надія на гарну дружбу є!
Як залишитися друзями після розставання: практичні поради
Перш ніж занурюватися в дружбу з колишнім, важливо вирішити, якого типу дружби ви хочете. Це буде тісний зв'язок або ж більш невимушене спілкування, віддалений зв'язок? Прояснення власних намірів допоможе вам і вашому колишньому зрозуміти і поважати очікування один одного, пише видання Рinkvilla.
Що потрібно врахувати, перш ніж дружити з колишнім?
Отже, спочатку подумайте про свої мотиви. Ви дійсно хочете зберегти сердечні та платонічні стосунки чи маєте прихований мотив розпалити минулу пристрасть?
Крім того, оцініть, чи ви обидва емоційно відійшли від стосунків і чи можете витримати зустрічі в неромантичному контексті. Чіткі кордони та відкрите спілкування мають вирішальне значення. Подумайте, чи принесе дружба позитив, чи може вона просто роз'ятрити старі рани. Пам'ятайте, що не варто поспішати і ставити свій добробут понад усе.
Коли починати дружити з колишнім?
Головне — дати собі час погорювати та повністю пережити кінець романтичних стосунків. Тож варто почекати, поки ви зможете думати про свого колишнього без сильних емоцій, як позитивних, так і негативних. Це може зайняти місяці, а то й більше, і це цілком нормально.
Надайте пріоритет своєму психічному та емоційному здоров'ю, переконайтеся, що ви обидва готові до переходу до здорових, платонічних стосунків. Пам'ятайте, що дуже важливо прислухатися до своїх почуттів і рухатися в тому темпі, який підходить саме вам.
Коли можна залишатися друзями з колишнім?
Дружба колишніх партнерів вийде здоровою, якщо матиме такі складові:
-
спільне рішення: обидві сторони щиро хочуть зберегти дружбу.
-
емоційне закриття: ви обидва повністю пережили розрив і більше не маєте затяжних романтичних почуттів.
-
чіткі кордони: ви встановили та поважаєте кордони, щоб запобігти непорозумінням та емоційним стражданням.
-
ефективна комунікація: відкриті, чесні розмови про почуття та очікування - це регулярна частина вашої взаємодії.
-
повага до нових стосунків: ви відчуваєте себе комфортно з новими романтичними партнерами один одного і поважають їх.
-
позитивна взаємодія: ви підтримуєте один одного і вільні від минулих конфліктів.
-
незалежне життя: обидві людини мають власне окреме, повноцінне життя і не надто покладаються на дружбу.
Коли не можна дружити з колишнім?
Залишатися друзями з колишнім може бути неможливо, якщо між вами залишилися романтичні почуття, які ускладнюють дружбу, призводять до емоційних потрясінь або нереалістичних очікувань. Якщо одній або обом сторонам важко рухатися далі, або якщо спілкування часто роз'ятрює старі рани чи викликає ревнощі, підтримувати здорову дружбу стає складно. Постійні розбіжності, невирішені питання з минулих стосунків також можуть свідчити про те, що дружба не життєздатна.
Раніше ми пояснювали, чому люди сумують за колишніми. У цього феномена є кілька причин.