Ось що допоможе пережити цей непростий період
За силою емоційних переживань розлучення прирівнюється до смерті близької людини. На емоційне та ментальне відновлення після розриву стосунків потрібно досить багато часу. Однак важливо при цьому випадково не затягнути період страждань та подальшої реабілітації, адже життя не стоїть на місці — навіть якщо зараз ви впевнені у протилежному…
Психологи дають безліч порад, як повернутися до нормального життя після розлучення. HOCHU.ua зібрав ті, які багато людей називають найбільш дієвими.
✅ Не залишайтеся в ізоляції
Людина, з якою трапилося нещастя, як правило, повністю зосереджується на своїх проблемах і переживаннях, відкидаючи при цьому інших людей та уникаючи їхньої компанії. Жінки особливо схильні до самокопання, прокручування сотнями разів однієї й тієї ж ситуації.
Не дайте собі застрягти у самій собі! Потрібно знайти когось, з ким можна вільно обговорити болючу подію. Адже відомо, що висловлені образи (нехай і не самому кривднику) вже меншою мірою зачіпатимуть вас.
✅ Відволікайтесь
Примушуйте себе переключати свою увагу інші речі, що ніяк не пов'язані з розлученням. Наприклад, проговоривши весь вечір із подругою про вашу непросту ситуацію, підіть з нею на якусь веселу тусовку і там більше не згадуйте про свої проблеми.
Візьміть собі за правило хоча б на якийсь час переставати думати про розлучення. Спершу перемикатися на іншу тему буде неймовірно складним завданням, але поступово такі проміжки часу збільшуватимуться, і незабаром ви виявите, що й зовсім перестали думати про неприємне.
✅ Згадайте все
Мається на увазі згадати себе до розлучення. Напевно, ви мали улюблене захоплення, від якого довелося відмовитися. Саме час зайнятися тим, що вам дійсно подобається, але на що у шлюбі не вистачало часу.
Взагалі, намагайтеся концентруватися на позитивних моментах того, що відбувається. Наприклад, тепер ви можете не стояти постійно біля плити, або готувати лише те, що подобається вам самій, а не чоловіку. Можете влаштовувати посиденьки з подругами вечорами. Та й узагалі розлучення – це новий старт. Насамперед для вашої самореалізації.
✅ Менше агресії
Намагайтеся зберегти більш-менш нормальні стосунки з колишнім чоловіком (якщо це можливо і він не психопат чи якийсь маніяк). Особливо, якщо у вас є діти. Це позбавить маси проблем у подальшому житті. Ми знаємо, що буде непросто, і не намагатимемось вас переконати в інакшому, однак зазвичай це того варте.
✅ Візьміть паузу
Психологи вважають, що на відновлення після попередніх стосунків потрібно щонайменше 3 роки. Тільки за такий період можна отримати з минулого уроки та знову навчитися довіряти людям. У цей період рекомендується не закриватися від людей, знайомитися з чоловіками, отримувати задоволення від спілкування з ними, але не будувати нових стосунків, сподіваючись забути попередні.
✅ Змініть обстановку
Кажуть, що одні з найкращих ліків для душі – це зміна обстановки. Можете собі дозволити – їдьте на море. Ні — підійде і дача. Головне – “провітрити” голову від нав'язливих думок, а робити це в новій обстановці буде набагато легше.
Крім того, варто змінити обстановку і в своєму домі. Переставте меблі, зробіть мініремонт, оновіть інтер’єр та обов’язково приберіть все те, що нагадує вам про минуле життя.
✅ Більше оптимізму
Розлучення для жінки часто є стартом до іншого, не менш цікавого та повного життя. Намагайтеся дивитися на те, що сталося з вами, як на можливість почати все спочатку, але на вищому рівні! 🤍
Раніше ми називали 5 випадків, коли за шлюб уже немає сенсу боротися. Цей короткий список допоможе розставити все по своїх місцях, якщо ви досі вагаєтесь, варто чи ні зберігати нинішній не дуже щасливий шлюб.