Городники ніколи не відпочивають
У досвідчених городників практично не буває вихідних. Навіть взимку вони готуються до весни, сортують насіння, обирають варіанти для розсади та запасаються доступними і корисними добривами.
Запорукою хорошого врожаю є систематичне підживлення рослин поживними добривами. Які з них ви можете самостійно заготувати взимку, розповідає glamour.
Лушпиння з цибулі
У ньому надзвичайно багато вітамінів групи B, C, PP, бору, марганцю та ін. Потрібно підготувати спеціальний настій: залити окропом у пропорції 1 до 2 та настояти 1,5-2 дні. Перед застосуванням розвести із розрахунку 250 мл на 10 л води. Окрім вітамінів таке підживлення надзвичайно ефективне у боротьбі зі шкідниками: дротяником, колорадським жуком, суничним кліщем і попелицею.
Шкаралупа з яєць
Спеціально підготовану шкаралупу додають у ґрунт чи настої добрив. Для цього її треба висушити, добре подрібнити і просушити у духовці пів години.
Чайна заварка
У чайній заварці міститься надзвичайно багато корисних для рослин мікроелементів. Багато калію, цинку, марганцю, хрому, тому ніколи не викидайте її у сміття. Краще висушити, подрібнити і додавати безпосередньо у ґрунт, мульчу чи компост.
Хліб
Час від часу хліб лишається у кожному будинку. Якщо у вас немає курей, то залиште його для добрива. Дріжджі, які є у хлібі активізують ґрунтову мікрофлору та покращують засвоєння поживних елементів рослинами. Потрібно подрібнити та внести у ґрунт чи зробити розчин: замочити водою, дати настоятися два тижні у теплому та темному місці, тоді розводити 1 до 2.
Шкірки з картоплі
У шкірці є багато крохмалю, аскорбінової кислоти, глюкози і мінеральних солей. Її можна заморозити чи засушити. У сезон її можна просто закопати у ґрунт чи приготувати настій.
Раніше ми розповідали, що деякі рослини обожнюють підживлення з яєчної шкаралупи. Але окремі види її просто ненавидять.