Кольорова дієта має багато переваг, а зовнішній вигляд тарілки підіймає настрій
Погодьтеся, страва виглядає значно привабливіше, якщо на тарілці багато яскравих кольорів. Адже відомо, що “ми їмо очима”, а навіть колір тарілки може вплинути на апетит. Кольорова дієта - це чудовий спосіб збагатити свій раціон різноманітними вітамінами й нутрієнтами, особливо у сезон, коли овочі та фрукти значно доступніші.
Чим більше різних за кольором продуктів будуть присутні в щоденному меню, тим більше воно корисне для організму, адже у яскравіших фруктах та овочах більше вітамінів, мінералів, клітковини та антиоксидантів. Про всі переваги кольорової дієти, що означає “веселка” на тарілці розбираємося разом з webmd.
Відповідно до харчової піраміди, ми маємо їсти до дев’яти порцій овочів і фруктів щодня, заповнюючи щонайменше три чверті тарілок під час обіду та вечері овочами, а на перекуси обирати фрукти.
Види кольорової дієти
Кольорова дієта – це спосіб харчування, заснований на сортування продуктів за кольором і зміні їх вживання по днях під час схуднення. Кожен день потрібно їсти продукти виключно одного кольору. І головна мета, насправді не у втраті ваги, а в очищенні організму. Найкраще проводити таку дієту у літній чи осінній час, адже у доступі надзвичайно великий вибір овочів та фруктів.
-
Традиційна кольорова дієта – дозволено міняти місцями кольори в будь-якому порядку по днях тижня.
-
Райдужна дієта – чітке дотримання кольорів веселки кожен з днів. Меню передбачено на 7 днів Така дієта вважається більш щадною, оскільки в ній відсутній день голодування.
Що означають кольори
-
Червоний: фрукти та овочі, такі як помідори, грейпфрут, кавун, полуниця та червона квасоля, наповнені вітаміном С, вітаміном А, калієм і антиоксидантами.
-
Червоний/фіолетовий: багатий антоціаном виноград, ягоди, чорнослив, червоні яблука.
-
Жовтий/помаранчевий: фрукти та овочі, включаючи моркву, персики, кабачки та ананаси, також багаті вітаміном С, вітаміном А та калієм. Вони також можуть зміцнити імунну систему та покращити зір.
-
Зелений: багато калію, що захищає серце, і вітаміну К, який сприяє процесу згортання крові. Зелені фрукти та овочі також допомагають зберегти здоров’я зору та міцні кістки та зуби. Темно-зелені листові овочі мають найвищу концентрацію антиоксидантів і клітковини.
-
Білий: гриби, банани, цибуля, часник, біле вино та інші білі фрукти та овочі корисні для серця та допомагають контролювати рівень холестерину.
Крім овочів та фруктів дієта включає нежирний білок: яєчний білок, соя, дика риба, морепродукти, біле м’ясо птиці, знежирені та нежирні молочні продукти, здорові жири: оливкова олія, авокадо, горіхи, клітковину, спеції, трави, цільні зерна.
Кольорова дієта не включає
-
Червоне м’ясо;
-
вирощена риба;
-
нежирна випічка;
-
цукерки;
-
яєчні жовтки;
-
маргарин та вершкове масло;
-
трансжири.
Умови дієти для максимальної користі
-
Виключити будь-які барвники;
-
готувати на пару чи в духовці;
-
не вживати смажену, надмірно жирну і шкідливу їжу;
-
обмежити борошняні та солодкі вироби;
-
харчуватися дрібними порціями 5-6 разів на день;
-
пиття чистої води не менше 1,5 л;
-
приправи і сіль максимально обмежити;
-
алкоголь під забороною;
-
фізичні навантаження чи прогулянки обов’язкові.
Цінність додавання всіх видів фруктів і овочів до вашого раціону просто надзвичайно важлива. Це не тільки сприятиме зниженню ваги, але й дасть вам багато, мінералів, вітамінів та інших поживних речовин, наголошує доктор Мелінда Ратіні.
Раніше ми розповідали, які 5 причин заважають схудненню. Справжнім зізнанням поділився відомий дієтолог.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.