“Жінка не хоче сексу” та “єдиний партнер” або Стереотипи, які заважають нам кохатися

Секс

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали про велике упередження, що стосується гетеросексуального сексу, а саме що жінки відчувають оргазм від проникнення. Загалом же нас оточує велика кількість мітів та установок, які стосуються сексуального життя. Один із них полягає у тому, що жінкам начебто неприродньо хотіти сексу.

Мовляв, секс цікавить лише чоловіків, а жінка просто терпить. З цим пов’язаний ще один відразливий міт - про те, що жінка, яка мала багато сексуальних партнерів - хтива та розпусна, тоді як для чоловіка велика кількість партнерок - це позитивний досвід.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Це тяжке упередження, тому що воно призводить до обмеження жіночої сексуальности, подекуди до приниження жінок. Про це для LIGA розповіла психологиня та секс-просвітниця Анастасія Забела, авторка блогу “У трусах”:

Умовно про те, що якщо у жінки було багато сеусуальних партнерів, то все - там у неї якесь “відро”,  ця вся історія. Хоча логіки у цьому взагалі немає. Чому якщо у жінки був секс з одним чоловіком что разів, то у неї там нічого не змінюється, а якщо у жінки був секс по одному разу з сотнею чоловіків, то це там уже шось страшне.

Насамперед, ця огидна історія не працює. Наприклад, якщо взяти упередження, що “жінка повинна мати мінімум сексуальних партнерів, а чоловікові треба навпаки багато”. Перш за все, немає визначеного поняття, що таке “багато”. Для когось “багато” - це більше, ніж один, для когось - більше десяти.

Експертка наголошує, що коли ми говоримо про здоров’я, потрібно піклуватися саме  про цей момент захисту. Чим більше у людини статевих партнерів, особливо у випадку незахищених статевих актів, тим вищий ризик захворювань, що передаються статевим шляхом. Ми розповідали про це в матеріалі про те, чому довідка - це сексуально.

Загалом же цей міт призводить до обмеження жіночої сексуальності. До того, що коли ми говоримо про згоду на секс, виникають ситуації, коли чоловіки наприклад говорять, що “жіноче “ні” - це “так”, але відкладене на потім”. І чомусь не сформувалося такого чіткого розуміння, що якщо жінка сказала “Ні”, це означає “Ні”. Але ж насправді лише “Так” означає “Так”.

На жаль, це провокує те, що потім формується уявлення, що одного “Ні” недостатньо. І ми в результаті маємо жінок, які зіштовухуються фактично з сексуальними домаганнями. Коли наприклад намагаються з нею познайомитися, і вона відповідає “Ні”, нібито чомусь “Ні” недостатньо. Треба ще вигадати якусь причину, типу того що “В мене є чоловік”, “В мене є хлопець”, - наголошує Анастасія Забела.

В цьому є історичний конкекст, адже жіноча сексуальність обмежувалась дуже тривалий час. Відповідно досі є уявлення про те, що хороша жінка повинна бути виключно мамою, берегинею, окрасою. Це гендерні стереотипи, які формувалися протягом багатьох століть, і лише останні десятиліття ми почали переглядати це і жінки почали займати більше місця у суспільстві, політиці, культурі і так далі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Повинно пройти ще чимало часу, щоб ці шкідливі упередження викорінились. Але що ж робити зараз? Відповідь одна - говорити, запитувати та відповідати. Адже комунікація між партнерами - вірний шлях до якісного сексу, в якому ніхто не буде відчувати себе обділеним. Ми, до речі, розповідали, що це єдиний спосіб розпізнати жіночий оргазм.