Від Древнього Єгипту і до сьогодні: все, чого ви не знали про презерватив

Секс

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Напередодні Дня Закоханих, 13 лютого, у світі відзначають Міжнародний день презерватива. Хоча про захист не варто забувати у жоден інший день. Саме кондом є найбільш дієвим і доступним засобом, який є одночасною профілактикою і вагітності, і інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Презерватив - найбільш універсальний засіб, який, до того ж, можна використовувати як під час різностатевого, так і одностатевого сексу.

Як нагадують у Центрі громадського здоров’я, є дані, згідно з якими аналогами презервативів користувалися ще древні єгиптяни та стародавні римляни. Презервативи, схожі на сучасні, почали виготовляти з гуми у XIX ст. Такі контрацептиви можна було використовувати багаторазово. Поява презерватива, який ми всі знаємо, пов’язана з винайденням латексу у 1920 р. Такі презервативи були тонші та міцніші, ніж гумові, а ще - значно дешевші.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Про презерватив, як спосіб боротьби з ІПСШ, з тому числі зі СНІДом, всерйоз заговорили у США наприкінці минулого століття. Відтоді це - найпопулярніший і найбільш поширений засіб контрацепції. За умови правильного використання він захищає у 98% випадків.

Які бувають презервативи

До бар’єрної контрацепції відносяться чоловічі (звичайні) та жіночі презервативи, а також латексні серветки. Останні, до речі слугують захистом під час орального сексу, однак шукати їх в українських аптеках та секс-шопах, у більшості випадків, марна справа. Рішенням, знову ж, залишається звичайний презерватив - зазвичай його розрізають і отриманий прямокутник використовують як бар’єрний захист під час кунілінгусу чи анілінгусу.

Чоловічий презерватив - найпоширеніший. Жіночі зустрічаються рідше. Їх ще називають фемідоми, і вони вставляються всередину піхви, щоб запобігти потраплянню сперми в матку. При цьому зовні залишається м’яке гнучке кільце.

, прикріплене до презерватива, залишається поза піхвою для легкого виймання. Внутрішні презервативи можуть бути не такими ефективними, як зовнішні щодо запобігання ІПСШ.

Як правильно використовувати презерватив:

  • обирайте свій розмір;

  • зберігайте у сухому місці та в оригінальній  упаковці;

  • термін придатності;

  • цілісність упаковки;

  • використовуйте з лубрикантом;

  • змінюйте презерватив, якщо почали одягати не тією стороною;

  • змінюйте презерватив, якщо перейшли до іншої сексуальної практики;

  • змінюйте презерватив кожні 20 хвилин активного використання;

  • використовуйте кондом перед кожним статевим контактом.

Для того, щоб презерватив спрацював, важливо, щоб він у вас був. Про захист повинні дбати всі учасники інтеракції - краще, якщо залишиться запасний презерватив, ніж буде на один менше, ніж потрібно.

Також важливим є те, як ви носите з собою презервативи - не кладіть їх у гаманець чи кишеню одягу, не кидайте в сумку. Краще, щоб для цього в сумці була окрема кишенька або окрема кондомниця, спеціально зроблена для презервативів.

Також варто використовувати лубрикант. Ми розповідали, які вони бувають та як обрати той, що вам підійде. Застосування змазки разом із кондомом знижує ймовірність розриву, а також його часткового або повного зісковзування.

Також, якщо ви чоловік, подбайте про те, щоб у вас був презерватив вашого розміру. Якщо стандартний презерватив зісковзує, рветься, “заважає” - це означає, що варто підібрати свій розмір кондома. Те саме стосується людей будь-якої статі, які знають, що у них є алергія на латекс - гарним рішенням буде носити з собою ті презервативи, які вам підходять.

Міти про презервативи

“Два краще, ніж один”

Побутує думка, що надійніше буде, якщо замість одного презерватива одягнути два. Насправді ж, так у кондомів лише більший ризик порватися через додаткове тертя. Тому використовуйте засоби згідно з інструкцією.

“Кондоми часто рвуться”

Презерватив не порветься, якщо відкривати його правильно. Не варто відкривати упаковку зубами, нігтями, ножицями тощо. Просто обережно відкрийте її руками та вийміть презерватив.

“В презервативі не ті відчуття”

Тут усе впирається у правильно підібраний розмір. Крім цього фактору, чутливість у всіх різна, тому варто пробувати різні презервативи, аж поки знайдете той, що підійде по всіх параметрах.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

І пам’ятайте, використання презерватива - це турбота і про власне здоров’я, і про здоров’я партнера чи партнерки. Також ми розповідали, як обрати презерватив свого розміру.