Таємничий жіночий презерватив: що таке фемідом і чому його (майже) ніхто не бачив

Секс
1 584

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Фото з відкритих джерел / Жіночий презерватив - фемідом

Ви могли чути про нього, проте бачити - навряд

Ми розповідали, чого ви могли не знати про презервативи. Говорячи про цей вид контрацепції, ми найчастіше маємо на увазі чоловічі кондоми - і це навіть не потребує уточнення. Мало хто знає, та існують ще жіночі презервативи, або так звані фемідоми.

Хоч фемідоми існують ще з 1990 року, про що пише Вікіпедія, вони мало використовуються. І на це є низка причин. Між тим, це єдиний засіб контрацепції, який може повністю контролювати жінка, що захищає і від небажаної вагітності, і від захворювань, що передаються статевим шляхом.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що таке фемідом та як він виглядає

Жіночий презерватив являє собою трубку з поліуретану або подібного еластичного матеріалу. Перед статевим актом вона вставляється у вагіну. З обох боків ця трубка має жорсткіші кільця, діаметр фемідома близько 8 см, довжина - близько 18 см.

Такий вигляд має розгорнутий фемідом

Їхня надійність така ж, як і у звичайних презервативів. Міністерство охорони здоров’я України згадує фемідом у числі інших контрацептивів. Фемідоми можуть залишатися всередині до 10 годин, тому їх можна застосувати за кілька годин до інтимної близькості. Не варто використовувати жіночий презерватив разом зі звичайним - через це засоби можуть пошкодитись або зісковзнути.

Як користуватися фемідомом

  1. Обережно відкрийте та вийміть презерватив з упаковки.

  2. Внутрішнє кільце з закритим кінцем слід обережно стиснути та помістити у вагіну (як тампон). Тонке зовнішнє кільце при цьому залишається зовні. 

  3. Внутрішнє кільце зупиниться перед шийкою матки, презерватив розшириться, після цього ви можете перестати його відчувати.

  4. Щоб вийняти фемідом, акуратно скрутіть зовнішнє кільце потягніть за нього.

Переваги фемідома

  • Використання жіночого презерватива, на відміну від чоловічого, не залежить від того, наскільки ерегований пеніс.

  • Фемідом можна носити до 10 годин.

  • При правильному використанні це надійний спосіб вберегтись від небажаної вагітності або ЗПСШ. Чимось він навіть кращий з точки зору безпеки, адже також прикриває значну частину зовнішніх статевих органів.

  • Немає протипоказань до застосування.

Недоліки

Висока ціна і мала поширеність. Другий недолік випливає з першого - зараз жіночі презервативи в Україні коштують від 100 гривень за штуку, що значно дорожче за чоловічий аналог. Через це вони не мають такого поширення. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Використання засобів контрацепції - важлива частина здоров’я. Пам’ятайте, що крім вас про ваше благополуччя ніхто не подбає. Також нагадуємо вам правила безпечного сексу.