Після збору полуниці не забудьте провести важливі дії, щоб забезпечити майбутній врожай
Час надзвичайно солодкої, смачної та поживної ягоди вже закінчився і запаси на зиму вже зроблені у вигляді замороженої полуниці, варення та компотів. Але на цьому не варто зупинятися, адже необхідно зробити кілька речей з полуницею, щоб вона гарно вродила наступного року.
Якщо ви прагнете мати великі та рясні плоди у майбутньому, потрібно провести певні процедури з кущиками полуниці. Тоді, на наступний рік ви будете здивовані, скільки можна отримати ягід з одного куща, розповідає Дачник.
Яких дій потребує полуниця
Видалити листя, яке всохло. Підсохле, почервоніле листя та зайві вуса повністю видаляються шляхом зрізання, а не обривання, щоб не пошкодити кущі.
Профілактика хвороб та шкідників. Якщо ви помітили, що молоде листя скрутилося чи росте неправильною формою, це ознака ураження суничним кліщем, тому проведіть обробку акарицидними препаратами.
Прополювання. Грунт навколо кущів розпушується, удобрюється та поливається.
Підгодувати. Знадобляться мінеральні добрива з домішками мікроелементів з розрахунку 30 грамів добрив на метр квадратний, лише не варто брати добрива, що містять хлористий калій, тому що він уповільнює зростання і погіршує плодоношення полуниці.
Полити, коли сухо. Раз на тиждень по відру на 1 м кв або крапельним зрошуванням.
Видалити вуса. Своєчасне видалення збільшує майбутній врожай.
Раніше ми розповідали цікаві факти про полуницю. Можливо ви знаєте не усе про ягідну королеву.