Що зробити одразу після викопування, щоб часник не згнив до весни: про це знають розумні дачники
Як зберегти врожай часнику
Збір врожаю - це найважливіша частина вирощування. Ми розповідали, якими слід збирати томати. Тепер ділимось тонкощами правильної підготовки викопаного часнику.
Щоб ваш часник залишався свіжим і ароматним протягом всієї зими, важливо правильно його висушити після збору. Порушення правил сушіння може призвести до псування зубчиків та втрати смакових якостей. Розповідаємо із “Добротою”.
Підготовка до сушіння включає кілька етапів
За кілька днів до збору врожаю припиніть поливати грядку з часником. Це дозволить грунту добре просохнути і запобіжить гниттю зубчиків під час зберігання.
Збирайте часник в суху погоду. Якщо перед збором пройшов дощ, дайте грунту добре просохнути.
Процес сушіння
-
Після збору розкладіть головки часнику в один шар на рівній поверхні (наприклад, на старій тканині або папері) і залиште на сонці на 3-4 години. Це дозволить зайвій волозі випаруватися.
-
Перемістіть часник під навіс або в добре провітрюване приміщення, наприклад, горище. Розкладіть його в один шар і залиште на 5-10 днів. За цей час бадилля має повністю висохнути.
-
Коли бадилля повністю висохне, обріжте його, залишивши пеньок завдовжки близько 5 см.
-
Розпушіть головки часнику, акуратно розділяючи зубчики, але не пошкоджуючи їх.
Після цього можна закладати на зберігання улюбленим способом. Також ми розповідали, що варто зробити зі смородиною у серпні.